Pszczółka AZS UMCS w finale Pucharu Polski

W sobotę odbyły się mecze półfinałowe turnieju finałowego Pucharu Polski kobiet w koszykówce. W finale spotka się Ślęza Wrocław i gospodynie turnieju, czyli Pszczółka AZS UMCS.

Mecz był niezwykle zacięty i emocjonujący. Pierwsza kwarta zdecydowanie należała do Pszczółki, która miały już nawet 14 punktową przewagę – finalnie koszykarki z lublina po pierwszej partii wygrywały 10:22. Druga odsłona to całkowita zamiana ról. Do głosu doszła ekipa z Bydgoszczy i błyskawicznie odrobiła pokaźną stratę, a nawet zeszła na przerwę po połowie, wygrywając 37:31. Trzecia kwarta nie przyniosła rozstrzygnięcia, a Artego powiększyło przewagę zaledwie o jeden punkt. Kluczowa okazała się ostatnia partia, w której Pszczółka całkowicie zdominowała Bydgoszcz, wygrywając 8:21, co pozwoliło miejscowym na awans do finału.

Artego Bydgoszcz – Pszczółka AZS UMCS Lublin 65:71 (10:22, 27:9, 20:19, 8:21)