Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań 50-79

Bolesna lekcja dla Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Euforia po meczu w EuroCup zgaszona przez ligową porażkę z Eneą AZS Politechnika Poznań. Biało-zielone uległy na własnym terenie 50-79.

Chociaż przez pierwsze minuty toczyła walka punkt za punkt (4-4), to ten stan nie potrwał długo. Poznanianki złapały wiatr w żagle i głównie dzięki rzutom osobistym odskoczyły (5-11). Na niewiele zdała się trójka Magdaleny Ziętary na 8-11, bo chwilową ulgę zastąpiły minuty grozy. Enea dzięki serii trafień z rzędu odjechała na 8-20 i sytuacja lublinianek zaczęła się bardzo komplikować. Zespół do walki starała się poderwać Aleksandra Stanaćev, dzięki precyzyjnemu trafieniu zza łuku, ale po chwili identycznie odpowiedziały przyjezdne (11-25). Przez blisko połowę drugiej kwarty obie ekipy miały spore problemy z wykańczaniem akcji. Zespół gospodyń przełamała dopiero Ziętara, która na swoim koncie zapisała kolejną trójkę (14-32). Następne celne rzuty biało-zielonych, również trzypunktowe, to zasługa Natashy Mack i Aleksandry Stanaćev (20-36). Różnicy do gości nie udało się jednak zmniejszyć, bo na przerwę oba zespoły udały się przy stanie 25-44.

Trzecią kwarty otworzyła Stanaćev, która ponownie popisała się skutecznością zza łuku (28-44), a kolejna trójka kapitanki popularnych ,,Pszczółek” doprowadziła już do stanu 34-51. W sukurs Serbce przyszła Mack, która wykończyła dwie akcje oraz dwukrotnie wykorzystała okazje z rzutów osobistych (40-54). Wynik tej odsłony ustaliła Stanaćev, która trafiła z półdystansu (45-60). Niezbyt kolorowo rozpoczęło się ostatnie 10 minut spotkania, gdyż dominował klub z Poznania (45-66). Chociaż z tego starcia można wyciągnąć, więcej negatywnych rzeczy, to z plusów pierwsze punkty dla lubelskiej ekipy zdobyła Katarina Zec (48-66). Spotkanie zakończyło się dotkliwą porażką 50-79.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Enea AZS Politechnika Poznań 50-79 (11-25, 14-19, 20-16, 5-19)
AZS UMCS: Stanaćev (16), Mack (14), Ziętara (5), Zec (3), Wińkowska (2), Trzeciak, Kuczyńska, Paulsson-Glantz, Kośla.
Enea: Sutton (17), Dodson (17), Marciniak (16), Skobel (11), Popović (8), Piasecka (3), Rymarenko (3), Rogozińska (2), Piechowiak (2), Żukowska.

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Elbrus Studio Autor: Rafał Małys