Wisła Kraków 1:3 Motor Lublin

W meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin pokonał na wyjeździe Wisłę Kraków 3:1. Dwie bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobył Samuel Mráz, a jedną Piotr Ceglarz.

Początek meczu naznaczyła szybka czerwona kartka dla zawodnika Wisły. Ostry faul Bartosza Jarocha na Kacpru Wełniaku sędzia sprawdził na wideoweryfikacji i w jej konsekwencji Jaroch musiał opuścić boisko. Motorowcy szybko to wykorzystali. Już w 16. minucie bardzo dobre dośrodkowanie Michała Króla na gola zamienił strzałem głową Samuel Mráz.

Grając w przewadze jednego zawodnika żółto-biało-niebiescy nie odpuszczali i to oni kontrolowali posiadanie piłki. Gorąco pod bramką Alvaro Ratona zrobiło się m.in. po kolejnym dośrodkowaniu Michała Króla. Wisła nie zamierzała się poddać i w 26. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dograniu Jesusa Alfaro stan meczu wyrównał Goku.

W 35. minucie bliski szczęścia był Piotr Ceglarz, gdy po udanym dryblingu próbował strzelać w krótki róg bramki strzeżonej przez Ratona. Bramkarz gospodarzy jednak dobrze zainterweniował. Nasz kapitan próbował też z dystansu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, ale tym razem uderzał niecelnie. Swego dopiął ostatecznie na początku drugiej części spotkania, gdy zamknął kolejne fantastyczne dośrodkowanie Michała Króla wyprowadzając Motor ponownie na prowadzenie.

Żółto-biało-niebiescy w 56. minucie mogli zwiększyć swoją przewagę, ale strzał Mráza świetnie obronił Raton. Chwilę później Słowak mógł się w końcu cieszyć, gdy odebrał piłkę bramkarzowi Wisły i pewnie umieścił piłkę w pustej bramce podwyższając wynik na 3:1. Prowadząc dwoma golami Motorowcy grali cierpliwie i spokojnie dowieźli korzystny rezultat do końca spotkania, tym samym dopisując do ligowej tabeli kolejne ważne trzy punkty.

Bramki: 0:1 Samuel Mráz 16’, 1:1 Goku 26’, 2:1 Piotr Ceglarz 49’, 3:1 Samuel Mráz 58’

Wisła Kraków: Alvaro Raton – Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley (59’ Jakub Krzyżanowski), Dawid Szot (37’ Igor Łasicki) – Kacper Duda, Marc Carbo – Miki Villar (59’ Angel Baena), Goku (74’ Dejvi Bregu), Jesus Alfaro – Szymon Sobczak (74’ Billel Omrani)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (46’ Jakub Lis), Sebastian Rudol (46’ Kamil Kruk), Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Kacper Wełniak (72’ Rafał Król) – Michał Król (66’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz (66’ Kacper Śpiewak), Piotr Ceglarz

Żółte kartki: Alfaro, Szot, Łasicki – Stolarski, Rudol, M. Król, Scalet

Czerwone kartki: Jaroch

Źródło: Motor Lublin