AZS UMCS poza podium podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19

Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski juniorek starszych U19. Złoto przypadło GTK VBW Gdynia, która pokonała w finale Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk. Bogdanka AZS UMCS przegrała mecz o brąz z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań.

Finał pomiędzy Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk a GTK VBW Gdynia był wyrównany, lecz ostatecznie padł łupem GTK 74-61. Początkowo to gdańszczanki prezentowały się lepiej, dzięki czemu po pierwszej kwarcie prowadziły (20-17). Później to jednak ich rywalki złapały wiatr w żagle i zdominowały drugie 10 minut, schodząc na przerwę z przewagą (33-38). Po zmianie połów gdynianki podwyższyły prowadzenie, więc przeciwniczki miały przed sobą bardzo trudne zadanie (48-60). Ostatecznie niepokonana dotąd ekipa z Gdańska musiała przełknąć gorycz porażki i zadowolić się srebrnym medalem.

Wielu emocji dostarczył kibicom również mecz o 3 miejsce, w którym Bogdanka AZS UMCS Lublin przegrała z Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 61-71. Początek meczu należał do zielono-białych, które dzięki swojej skuteczności wyszły na kilkopunktowe prowadzenie (22-15). Jeszcze przed syreną poznanianki wrzuciły wyższy bieg i to one schodziły do szatni z przewagą (34-37). Po przerwie obie ekipy walczyły punkt za punkt i sytuacja przed ostatnimi 10 minutami była niezwykle ciekawa (54-60). Decydująca kwarta została jednak zdominowana przez poznanianki, które bardzo szczelnie broniły dostępu do własnego kosza.

Daliśmy wrócić Poznaniowi do gry, bo prowadziliśmy 10 punktami. Nie mogliśmy podnieść się fizycznie oraz mentalnie, szukaliśmy rozwiązań, ale nic nie wychodziło i ten mecz nie potoczył się po naszej myśli. Ten turniej to dla nas duże rozczarowanie, bo aspirowaliśmy do walki o medale, ale życie nas zweryfikowało. Z dobrymi zespołami trzeba cały czas utrzymywać koncentrację, bo czasami jedno czy dwa posiadania decydują o wyniku meczu. Organizacyjnie mistrzostwa wyszły świetnie, z każdej strony słyszymy pochwały, ale byliśmy zbyt gościnni – podsumowuje Marek Lebiedziński, trener Bogdanka AZS UMCS Lublin.

Bogdanka AZS UMCS Lublin – Enea AZS Szkoła Gortata Poznań 61-71 (22-15, 12-22, 20-23, 7-11)
Bogdanka: Jeziorna (16), Kusiak (16), Ullmann (8), Nassisi (7), Adamczuk (5), Mitura (3), Kuper (3), Dyś (2), Lubecka (1), Pogorzelska, Mazurek, Mirosław.
Enea: Główczak (17), Rakowska (14), Brzustkowska (12), Tomaszkiewicz (8), Haegenbarth (7), Koryzna (6), Woźna (5), Napierała (2), Kaławaj, Kempińska.

Źródło: AZS UMCS Lublin