Miedziowi Lubin – Akademia W. Pola Budowlani II Lublin 7:38

W meczu 3. kolejki Drugiej Ligi Rugby Akademia W. Pola Budowlani II Lublin wygrali na wyjeździe z Miedziowymi Lubin 38:7.

Już pierwsze minuty wskazywały na niezwykle ciężką przeprawę. Mocni fizycznie gospodarze postawili trudne warunki, a worek z punktami rozwiązał się dopiero po pół godziny gry, kiedy na prowadzenie wyprowadził nas Danylo Leshehenko, a dwa punkty z podwyższenia dołożył Edmos Dube-Mabeza. Miedziowi potrzebowali zaledwie kilku minut, by doprowadzić do remisu. Po chwili jednak to my mieliśmy powody do radości, bo rzut karny na trzy punkty zamienił Dube-Mabeza.

Dwie minuty później nasz łącznik ataku popisał się kapitalnym zagraniem, przekopując piłkę nogą za plecy atakujących go rywali. Stamtąd przesyłkę odebrał jego brat Panashe Dube i popędził z nią na słupy. Po celnym podwyższeniu wygrywaliśmy różnicą dziesięciu punktów i taki stan rzeczy utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie udało nam się powiększyć przewagę. Dwa przyłożenia dołożył Panashe Dube, a jedno Leshehenko. Przy podwyższeniach bezbłędny był Dube-Mabeza i starcie w stolicy polskiej miedzi skończyło się dla nas wygraną z bonusem.

Miedziowi Lubin – Akademia W. Pola Budowlani II Lublin 7:38 (7:17)

Punkty Miedziowi:

Punkty AWP Budowlani II: Panashe Dube 15 (3P), Edmos Dube-Mabeza 13 (5pd, 1K), Danylo Leshehenko 10 (2P).

Miedziowi: Kopała, S. Woźniak, Liszewski, Isztwan, Kubiak, Ryniec (70. Strączek), Czarny, Rychlicki (60. Wolszczak), Dymchenko, Korotun, Kodua (61. Kałafut), Bartaia (78. Kubadze), Niemczyk, Mikołajczyk (78. Nelec), Robakowski.

AWP Budowlani II: M. Dube (78. Dec), J. Woźniak (50. Siwiec), Chindoko, Lipnicki, Adamczyk, Pietrkiewicz, Zuze (50. Pisarek), Brożek (41. Kasperowicz), Lubisz, E. Dube-Mabeza, Panasiuk (75. Grębowski), Sithole, P. Dube (79. Panasiuk), Leshehenko (64. Żyśko), Wojciechowski (75. Sawicki).