Twierdza MOSiR nie wytrzymała naporu zespołu PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Koszykarki Polski Cukier AZS UMCS Lublin musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 67-68. Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się w samej końcówce.

Takie początki meczów jak ten, to zdecydowanie chcemy oglądać w wykonaniu lublinianek. Trzy pierwsze rzuty gospodyń były bezbłędne i otworzyły wynik (6-0). Goście nie pozostali dłużni i odpowiedzieli precyzyjnymi trafieniami zza łuku (6-6). Spokój w grze zielono-białych przywróciła Aleksandra Stanaćev, która dwa razy zapunktowała z półdystansu i wymusiła na przyjezdnych przerwę w grze (14-8). Do końca pierwszej kwarty zobaczyliśmy jeszcze celne rzuty za trzy oczka w wydaniu Aleksandry Stanaćev i Natashy Mack oraz dobrze zamkniętą akcję pod obręczą przez Annę Wińkowską (22-19).

Emocje znacznie wzrosły w drugiej odsłonie, gdy gorzowianki znów zrównały się na tablicy (27-27). Z receptą dla lubelskiej ekipy przyszła Wińkowska, która najpierw świetnie spisała się pod koszem przeciwniczek, a po chwili dołożyła dwa celne rzuty osobiste (31-27). Rywalki pozostały nieugięte i nadal starały się gonić wynik, ale inicjatywa, szczególnie w końcówce pierwszej połowy, pozostawała po stronie miejscowych. Dwukrotnie na linii rzutów osobistych stanęła Mack, a w każdej z nich zaprezentowała 100% skuteczności (43-37).

Po przerwie lubelskie akademiczki nadal były na fali, a także wykorzystały chwilę słabości Enei (52-37). Dopiero w końcówce trzeciej kwarty podopieczne Dariusza Maciejewskiego złapały rytm i wróciły do gry. Zanotowały serię trafień, a tym samym doprowadził do wyniku 55-46. Bardzo dobrze ostatnie 10 minut rozpoczęła Mack, bo dwa razy z rzędu zaskoczyła przyjezdne rzutami za trzy oczka. Wydawało się, że lublinianki są na najlepszej drodze do zgarnięcia pełnej puli za ten mecz, ale wszystko zaczęło iść w złym kierunku, gdy za faule wykluczona została Nia Clouden. Gorzowianki poczuły krew i wrzuciły drugi bieg (63-66). Lubelski zespół starała się ratować jeszcze Olga Trzeciak, dzięki dwóm celnym rzutom (67-66), ale i tak ostatnie słowo należało do przyjezdnych (67-68).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 67-68 (22-19, 21-18, 12-9, 12-22)
AZS UMCS: Mack (25), Stanaćev (14), Clouden (9), Ziętara (6), Wińkowska (6), Trzeciak (4), Paulsson-Glantz (3), Kuczyńska, Kośla, Zając (DNP), Mazurek (DNP), Nassisi (DNP).

Enea: Bazan (13), Horvat (12), Wadoux (10), Smith (10), Fiszer (10), Keller (8), Allen (5), Senyurek, Matkowska (DNP), Śmiałek (DNP).

Źródło: AZS UMCS Lublin Fot. Elbrus Studio Autor: Rafał Małys