Polonia Bytom – AZS UMCS Lublin 83:78

O tym, kto awansuje do ćwierćfinału zdecyduje trzecie spotkanie. AZS UMCS uległ na wyjeździe Polonii Bytom 78:83. Decydujące starcie w środę w lubelskiej hali MOSiR (godz. 19)

W drugiej kwarcie prowadzenie miejscowych wynosiło w granicach 20 punktów. W pewnym momencie wynosiło nawet 24 „oczka” (47:23). Ostatecznie do przerwy tablica wyników pokazywała wynik 49:34. Po zmianie stron nie wyglądało na to by miało się coś zmienić. Polonia wciąż kontrolowała sytuację i wydawało się, że zwycięstwo jest kwestią czasu.

Sytuacja zmieniła się w ostatniej kwarcie. Akademicy nie chcieli wracać „na tarczy”. Przez sześć minut przyjezdni trafili aż sześć razy za trzy (trzy celne rzuty Przemysława Tradeckiego i dwa Bartłomieja Karolaka) i mieliśmy już 76:70. W kolejnych minutach zespół Przemysława Łuszczewskiego zbliżył się na trzy „oczka”, ale tylko na tyle było ich stać. Gospodarze ostatecznie dowieźli wygraną do ostatniego gwizdka.

KK Polonia Bytom – AZS UMCS Lublin 83:78 (30:18, 19:16, 19:16, 15:28)

Polonia: Wróblewski 21 (3×3), Podkowiński 21, Sebrala 13 (1×3), Pawlak 10 (1×3), Wróbel 4 oraz Bączyński 5 (1×3), Zadęcki 5 (1×3), Gembus 4 (1×3).

AZS UMCS: B. Karolak 16 (3×3), Wiśniewski 14 (2×3), Tradecki 14 (4×3), Dusiło 2, Stefaniuk 1 oraz A. Myśliwiec 16, P. Jagoda 13 (3×3), Krzeszowski 2, Beczek 0.