Wólczanka – Motor Lublin 0:1. Rehabilitacja Rafała Króla

Nie było łatwo, ale piłkarze Motoru Lublin zdobyli trzy punkty na boisku Wólczanki. Podopieczni trenera Dominika Nowaka okazali się lepsi od niewygodnego rywala 1:0.

Pierwsza połowa nie była specjalnie udana w wykonaniu ekipy z Lublina. Groźniejsza okazała się drużyna gospodarzy i miała kilka dobrych szans na napoczęcie wyniku. Najpierw miejscowi chcieli zaskoczyć Krzysztofa Żukowskiego strzałami z dystansu. Były golkiper Karpat Krosno radził sobie z próbami: Macieja Lecha i Marka Gwoździa. Później niezłą okazję miał także Kamil Oślizło, ale bramkarz Motoru odbił jego strzał głową.

W samej końcówce Kamil Stachyra był faulowany w polu karnym rywali i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Rafał Król, ale niestety nie dał rady pokonać bramkarza i na przerwę obie drużyny udały się przy wyniku 0:0. W przerwie trener Nowak przeprowadził dwie zmiany. Na ławkę rezerwowych udali się: Filip Drozd i Maciej Wojczuk. Te roszady długo nie przynosiły żadnych korzyści, bo bliżej gola była Wólczanka. Zwłaszcza w 53 minucie, kiedy Kamil Hul obił słupek. Żukowski nadal miał też sporo roboty i musiał się wykazać przy okazji kolejnego strzału Lecha. Po drugiej stronie boiska niewiele do szczęścia zabrakło Stachyrze, który chybił dosłownie o centymetry.

Przyjezdni cierpliwie czekali na swoją szansę i ta przyszła w 78 minucie. Jeden z obrońców gospodarzy za krótko wybił piłkę przed pole karne. Pierwszy przy niej pojawił się Król i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku dał Motorowi upragnione prowadzenie. Miejscowi nie zdołali już odwrócić losów spotkania.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Motor Lublin 0:1 (0:0)
Bramka: Król (78).

Wólczanka: Furtak – Oślizło, R. Pydych (82 Misiło), Flak, Podstolak (70 A. Poprawa), Gwóźdź, Padiasek (63 K. Pydych), Kocur, Hul, B. Poprawa, Lech (57 Pietluch).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz, Król, Stachyra (83 Mroczek), Tymosiak, Wojczuk (46 Michota), Myśliwiecki (70′Paluch), Drozd (46 Piekarski).

Żółte kartki: K. Pydych, Furtak, R. Pydych – Żukowski, Mroczek.
Widzów: Arkadiusz Łaszkiewicz (Zamość).