Motor Lublin 1:1 Polonia Warszawa

W meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował z Polonią Warszawa 1:1. Bramkę dla żółto-biało-niebieskich zdobył Samuel Mráz. Na Arenie Lublin tę rywalizację obserwowało 6871 widzów.

Pierwsze minuty spotkania należały do drużyny gości, która kombinacyjnie przedostała się pod bramkę Kacpra Rosy zmuszając naszego bramkarza do dwukrotnej interwencji. Potem inicjatywę stopniowo zaczął przejmować Motor. W 23. minucie ta przewaga się udokumentowała. Dogranie Filipa Lubereckiego perfekcyjnie wykończył głową Samuel Mráz.

Żółto-biało-niebiescy nie chcieli na tym poprzestać i szukali podwyższenia wyniku. W końcówce pierwszej części gry odpowiedzieć próbowali jeszcze goście, ale po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymon Kobusiński uderzał głową ponad bramką.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej. To „Czarne Koszule” miały delikatną przewagę, jednak tym razem Rosa nie miał zbyt wiele pracy. W 54. minucie dwukrotnie gorąco zrobiło się pod polem karnym Polonii, ale piłka przy każdym strzale ostatecznie była blokowana. Chwilę później, po jednym z kolejnych kornerów uderzał Sebastian Rudol. Jego strzał skutecznie zatrzymał Jakub Lemanowicz.

W 72. minucie dobry przerzut Michała Bajdura próbował finalizować Wojciech Fadecki, ale trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później sędzia uznał, że w polu karnym faulowany był zawodnik Polonii i w konsekwencji wskazał na jedenasty metr. Karnego wykorzystał Szymon Kobusiński. To podrażniło Motorowców, którzy szybko chcieli odpowiedzieć, choć goście również nie zamierzali zadowolić się remisem.

W doliczonym czasie gry kotłowało się pod bramką Lemanowicza. Najpierw po rzucie rożnym, później po uderzeniu z rzutu wolnego Piotra Ceglarza, a na samym końcu po strzale głową Sebastiana Rudola. Ostatecznie nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Arena Lublin, 9 marca 2024 r., godz. 15:00

Bramki: 1:0 Samuel Mráz 23’, 1:1 Szymon Kobusiński 77’ k.

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (81’ Filip Wójcik), Arkadiusz Najemski (46’ Sebastian Rudol), Kamil Kruk, Filip Luberecki – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (90’ Marcel Gąsior), Piotr Ceglarz – Mbaye Jacques Ndiaye (46’ Mariusz Rybicki), Samuel Mráz (70’ Kacper Wełniak), Michał Król

Polonia Warszawa: Jakub Lemanowicz – Jan Majsterek, Michał Grudniewski, Wiktor Pleśnierowicz (25’ Maciej Kowalski-Haberek) – Nikodem Zawistowski (46’ Wojciech Fadecki), Krzysztof Koton, Vladyslav Okhronchuk (12’ Jakub Piątek), Bartosz Biedrzycki – Mateusz Michalski (71’ Michał Bajdur), Marcin Kluska (71’ Xabi Auzmendi) – Szymon Kobusiński

Żółte kartki: Ceglarz, Mráz, Kruk, Luberecki

Źródło: Motor Lublin