MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 20:31

Wicemistrzynie Polski z Lublina awansowały na drugą pozycję w tabeli ORLEN Superligi Kobiet. MKS FunFloor Lublin zaczął rozgrywki grupy mistrzowskiej od wyjazdowej wygranej z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:20.

Pierwszy gol padł pod koniec drugiej minuty. Wynik otworzyła Patrycja Królikowska. Wcześniej dogodną okazję miała Beyza Turkoglu, ale górą była Oliwia Suliga. Minutę później wyrównała zaskakującym rzutem z podłoża Magda Więckowska. Lublinianki wyszły na prowadzenie w połowie czwartej minuty meczu. Na 2:1 trafiła Daria Szynkaruk. Chwilę później przewagę przyjezdnych podniosła Aleksandra Olek. Kontaktową bramką odpowiedziała Królikowska. W 11. minucie gospodynie miały na swoim koncie trzy trafienia, ale goście z Lublina mogli się pochwalić dwukrotnie większą liczbą goli. Wciąż piłkę w siatce umieszczała kapitan lubelskiej drużyny, Daria Szynkaruk. Skrzydłowa na początku 13. minuty miała na swoim koncie już cztery gole. W tym trzy zdobyte z rzędu w dwie minuty. Jej zespół prowadził natomiast już 8:3.

Kolejna faza spotkania była nieco spokojniejsza. Lepiej jednak odnalazły się w niej gospodynie. Podopieczne Agaty Cecotki starały się nadrobić straty. W 23. minucie przewaga lublinianek stopniała do dwóch goli, a Edyta Majdzińska poprosiła o czas. Jej podopieczne szybko podwoiły prowadzenie. Miejscowy zespół jednak nie złożył broni. Ozdobą końcówki pierwszej połowy były trafienia Matyldy Mielewczyk i Magdy Balsam. Do przerwy wicemistrzynie Polski prowadziły w Piotrkowie Trybunalskim 14:11.

Biało-zielone dobrze otworzyły drugą część spotkania. Dla gości trafiały zagraniczne szczypiornistki. Po zmianie stron jako pierwsza bramkę zdobyła Sara Kovarova. Czeszka technicznym rzutem z dystansu zmieściła piłkę między nogami Oliwii Suligi. Niedługo później golkiperkę Piotrcovii pokonała też Beyza Turkoglu. W 33. minucie turecka skrzydłowa zrobiła to ponownie, a lubelski MKS wygrywał 17:11. 70 sekund później na listę strzelczyń wpisała się natomiast chorwacka rozgrywająca drużyny z Lublina, Stela Posavec (18:11). W 36. minucie po golach autorstwa Romany Roszak i Darii Szynkaruk przyjezdne prowadziły już 20:12. Jedyne trafienie dla gospodyń to gol Tatiany Trbovic z 34. minuty.

Pod koniec trzeciego kwadransa meczu lublinianki grały w podwójnym osłabieniu. Biało-zielone jednak nie pozwoliły miejscowym wykorzystać liczebnej przewagi. Gdy zakończył się czas związany z wykluczeniami, dwa kolejne trafienia dopisała sobie Szynkaruk, a jej drużyna wygrywała 25:16. Gdy w 49. minucie Magda Więckowska zdobyła gola po rzucie z dziewięciu metrów, przewaga zespołu z Lublina była już dwucyfrowa (27:17). Mecz zakończył się rezultatem 20:31 na korzyść zespołu z Lublina.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 20:31 (11:14)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Mielewczyk 4, Mokrzka 4, Królikowska 3, Szczepanek 3, Waga 3, Trbovic 2, Polaskova 1, Świerczek, Sobecka. Kary: 4 min. Trener: Agata Cecotka

MKS FunFloor: Wdowiak, Gawlik – Szynkaruk 7, Roszak 5, Turkoglu 5, Balsam 4, Kovarova 3, Posavec 3, M. Więckowska 2, Olek 1, Tomczyk 1. Kary: 6 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowały: Sylwia Bartkowiak (Poznań), Weronika Łakomy (Borek Wlkp.)

Źródło: MKS Lublin