Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Polski Cukier Start Lublin 90:82

W meczu 24. kolejki obecnego sezonu drużyna Startu Lublin przegrała na wyjeździe z Krajowa Grupa Spożywcza Arką Gdynia. Dla Polskiego Cukru Startu była to dziesiąta porażka w trwającej kampanii ORLEN Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy dość szybko wypracowali przewagę punktową i nie oddali jej już do zejścia na dużą przerwę. Podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego trafiali do kosza ze zdecydowanie wyższą skutecznością, wykorzystując błędy czerwono-czarnych w obronie. Dzięki temu do trzeciej kwarty przystępowali z prowadzeniem 49:32.

Po zmianie stron lublinianie znacząco zbliżyli się do miejscowych podczas czwartej partii i do końca liczyli się w walce o zwycięstwo. Ostatecznie jednak gdynianie triumfowali różnicą ośmiu oczek.

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia – Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)

KGS Arka: Kenić 24, Hrycaniuk 22, Leday 16, Alford 10, Pluta 8, Kamiński 6, Marchewka 2, Szumert 2, Gordon, Wilczek

Polski Cukier Start: O’Reilly 26, Durham 15, Benson 15, Gabrić 11, Szymkiewicz 9, Szymański 4, Wade 2, Karolak, Put, Pelczar

Sędziowali: Marcin Kowalski, Jakub Pietrzak, Paweł Pacek

Źródło: Start Lublin