Górnik Łęczna 1:1 Motor Lublin

W meczu 22. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin zremisował na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 1:1. Bramkę dla zespołu trenera Feio zdobył Bartosz Wolski.

Spotkanie od początku było dynamiczne. W 4. minucie składną akcję przeprowadzili Motorowcy. Drybling Mbaye Jacquesa Ndiaye zakończył się jego niecelnym strzałem. W odpowiedzi dla Górnika próbował Marko Roginić, ale żółto-biało-niebieskich przed stratą bramki uchronił Paweł Stolarski, wybijając piłkę praktycznie z linii bramkowej. W 19. minucie znów przed szansą stanął Ndiaye po dobrym dośrodkowaniu Michała Króla. Strzał Senegalczyka minął jednak bramkę Macieja Gostomskiego.

Parę minut później zagotowało się w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym, choć piłka ostatecznie wyszła na aut bramkowy. Motor szybko odpowiedział, gdy dośrodkowanie z prawej strony zamykał Michał Król trafiając w słupek. „Co się odwlecze, to nie uciecze”, czego podopieczni trenera Feio dowiedli w 32. minucie. Ładne wejście Krystiana Palacza zakończył strzałem Bartosz Wolski. Piłka odbiła się jeszcze od gracza Górnika i wpadła do siatki. Gospodarze do końca pierwszej połowy szukali wyrównania, ale wynik już się nie zmienił i na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 0:1 dla Motoru.

Druga część spotkania rozpoczęła się od doskonałej szansy dla żółto-biało-niebieskich. Niestety, Piotr Ceglarz uderzył niedokładnie. W 52. minucie blisko szczęścia był Kacper Śpiewak, którego strzał głową, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafił w słupek. Górnik nie poddał się jednak presji naszego zespołu i w 58. minucie wyrównał. Składną akcję zakończył precyzyjnym uderzeniem Kacper Łukasiak.

Remis nie zadowalał żadnej z drużyn, dlatego obie próbowały zdobyć zwycięskiego gola. W 65. minucie interweniować musiał Gostomski po bardzo kąśliwym strzale Ceglarza. Z kolei, paręnaście minut później Rosa kapitalnie wybronił strzał głową Ilkaya Durmasa, a dobitka Karola Podlińskiego przeszła wysoko nad bramką. W 89. minucie bliski szczęścia był Ndiaye, który doszedł do sytuacji sam na sam, ale jego lob był niecelny. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Derby Lubelszczyzny zakończyły się podziałem punktów.

Stadion Górnika Łęczna, 3 marca 2024 r., godz. 12:40

Bramki: 0:1 Bartosz Wolski 32’, 1:1 Kacper Łukasiak 58’

Górnik Łęczna: Maciej Gostosmki – Jakub Bednarczyk, Souleymane Cisse, Lukas Klemenz, Marcin Grabowski (79’ Enis Fazlagić) – Mateusz Młyński, Kacper Łukasiak (79’ Piotr Starzyński), Adam Deja, Paweł Żyra (73’ Ilkay Durmus), Damian Gąska (79’ Damian Warchoł)  – Marko Roginić (73’ Karol Podliński)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Paweł Stolarski (75’ Filip Wójcik), Arkadiusz Najemski, Kamil Kruk, Krystian Palacz (81’ Filip Luberecki) – Bartosz Wolski, Mathieu Scalet (69’ Marcel Gąsior), Piotr Ceglarz – Mbaye Jacques Ndiaye, Kacper Śpiewak (69’ Samuel Mráz), Michał Król (75’ Mariusz Rybicki)

Żółte kartki: Żyra, Łukasiak, Deja – Palacz, Śpiewak, Najemski