MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 22:34

MKS FunFloor Lublin ponownie wysoko pokonał MKS Piotrcovię w Piotrkowie Trybunalskim. Tym razem biało-zielone wygrały 34:22 i awansowały do półfinału ORLEN Pucharu Polski.

Lublinianki dobrze zaczęły pucharową rywalizację. Nim upłynęły pierwsze trzy minuty, goście prowadzili 3:0. Dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Beyza Turkoglu. Przewaga na tym poziomie utrzymywała się przez pierwsze dziesięć minut meczu. Po kolejnych dziesięciu minutach przyjezdne wygrywały 13:7. Licznik goli gospodyń się zatrzymał, a kolejne trafienia zaliczyły wicemistrzynie Polski z Lublina (7:16). Trzy gole w trzy minuty zdobyła Aleksandra Tomczyk. Trenerka miejscowej drużyny, Agata Cecotka poprosiła o czas. Jej dyrektywy pomogły nieco uszczelnić obronę Piotrcovii i odrobić cztery bramki straty. Minutę przed zejściem do szatni lublinianki prowadziły 16:11. Pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 12:18 na korzyść MKS-u FunFloor Lublin.

Po zmianie stron przewaga lubelskich szczypiornistek rosła. Trzy minuty po wznowieniu gry biało-zielone wygrywały 21:13. Piotrkowianki na drugiego gola w tej części meczu czekały niemal do 40. minuty. Wówczas przegrywały jednak już 14:24. W ostatni kwadrans wicemistrzynie Polski weszły pewne awansu. Podopieczne Edyty Majdzińskiej prowadziły 27:15. Gospodynie momentami potrafiły niwelować różnicę w liczbie bramek do jednej cyfry. Od początku do samego końca meczu warunki dyktowały jednak zawodniczki z Lublina, które awansowały do półfinału ORLEN Pucharu Polski, wygrywając 34:22. Tytuł MVP spotkania trafił do Kingi Achruk. W drużynie rywali wyróżniono Joannę Wagę. Najwięcej bramek zdobyła Magda Balsam. Skrzydłowa trafiła do siatki siedmiokrotnie.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – MKS FunFloor Lublin 22:34 (12:18)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Radushko 5, Szczepanek 4, Waga 4, Mielewczyk 2, Polaskova 2, Królikowska 2, Mokrzka 2, Trbovic 1. Kary: 6 min. Trener: Agata Cecotka

MKS FunFloor: Wdowiak, Gawlik – Balsam 7, Tomczyk 5, Roszak 4, Turkoglu 3, M Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Kovarova 2, Szynkaruk 2, Achruk 1, Płomińska 1, Posavec 1, Masna 1, D. Więckowska. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sędziowali: Adrian Dymitruk, Wojciech Kasznia

Źródło: MKS Lublin