Pszczółka przegrywa na inaugurację

Na inaugurację  rozgrywek Tauron Basket Ligi Kobiet lubelskie koszykarki podjęły u siebie mistrzynie Polski – Arego Bydgoszcz. Pszczółka musiała uznać wyższość rywalek i przegrała 56:64.

Obie ekipy przystąpiły do meczu ze znacznymi osłabieniami kadrowymi, lepiej finalnie z tym problemem poradziły sobie przyjezdne. Artego od początku zdominowało mecz. Pierwszą kwartę zawodniczki z Bydgoszczy wygrały ośmioma punktami, prezentując się zdecydowanie lepiej od miejscowych. W drugiej kwarcie mistrzynie Polski ciągle przeważały, co ostatecznie zakończyło się 17 punktami przewagi przed zmianą stron.

W trzeciej kwarcie gra koszykarek z Lublina wyglądał już nieco lepiej. Pszczółki próbowały niwelować stratę, lecz przed rozpoczęciem ostatniej partii miały dalej kilkunastopunktową stratę. Akademiczki nie poddawał się mimo małych szans na sukces. Taka postawa pozwoliła jedynie na zmniejszenie wymiaru porażki.

Pszczółka AZS UMCS Lublin – Artego Bydgoszcz 56:64 (12:20, 13:22, 15:12, 16:10)