Motor Lublin – KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:2)

W meczu 5. kolejki sezonu 2022/23 drużyna Motoru Lublin przegrała przed własną publicznością z KKS 1925 Kalisz i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek eWinner II ligi.

Goście zdecydowanie lepiej weszli w mecz, bowiem już po dwunastu minutach prowadzili dwiema bramkami. Wynik otworzył w 6. minucie Piotr Giel, który skutecznie wykończył kontrę swojego zespołu. Niedługo potem prowadzenie przyjezdnych podwyższył Mateusz Gawlik. Kapitan KKS-u trafił do siatki, zamykając dośrodkowanie z rzutu rożnego. Przed przerwą więcej goli już nie padło.

Po zmianie stron “Motorowcy” mieli kilka okazji do zdobycia bramki kontaktowej, ale zabrakło im skuteczności. Natomiast kaliszanie strzelili na 3:0 w 67. minucie, pieczętując tym samym zdobycie kompletu punktów.

Bramki: Giel 6, Gawlik 12, 67

Motor: Budzyński – Cichocki, Najemski (56 Ceglarz), Rudol, Gąsior (64 Kusiński), R. Król, Wójcik, Sędzikowski (83 Rybicki), Jagodziński (56 Staszak), Rozmus, Kahsay (83 Żebrakowski)

KKS: Krakowiak – Smoliński, Gawlik, Kendzia, Zawistowski (89 Lipkowski), Borecki (89 Soboczyński), Wysokiński, Kamiński (82 Smajdor), Gordillo (82 Staszak), Koczy (67 Łuszkiewicz), Giel

Żółte kartki: Sędzikowski, trener Zapał, kierownik Baryła, Gąsior, Kahsay – Kamiński, Gawlik, Borecki Smoliński

Sędziował: Albert Różycki (Łódź)