Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin bez problemów wygrywa z PGE MKK Siedlce

Przed spotkaniem w roli faworytek stawiano koszykarki Pszczółki. Koszykarki z Lublina potwierdziły spekulacje i pewnie pokonały PGE MKK Siedlce 87:66.

Pierwsza kwarta to ofensywna wymiana z obu stron. Zawodniczki jednej, jak i drugiej drużyny często trafiały do kosza – minimalnie skuteczniejsze były gospodynie, który po gwizdku kończącym pierwszą kwartę miały 3 punkty przewagi. Druga kwarta przyniosła zupełny obraz gry. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego zdominowały przyjezdne zawodniczki i po pierwszej połowie wypracowały wynik 51:32.

Trzecia oraz czwarta kwarta miały niewielki wpływ na losy meczu. AZS-iaczki ani na chwilę nie oddały inicjatywy zawodniczkom z Siedlec i z bezpieczną przewagą zakończyły spotkanie, notując tym samym zwycięstwo.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – PGE MKK Siedlce 87:66 (27:24, 24:9, 24:12, 12:20)