Konrad Czerniak bezkonkurencyjny podczas mistrzostw Hiszpanii

Konrad Czerniak wystąpił na mistrzostwach Hiszpanii, reprezentując barwy swojego byłego zespołu – Club Natacic Sabadell. Zawodnik AZS UMCS Lublin zdobył aż dziewięć medali, z czego osiem było złotego koloru.

Czerniak podczas pierwszego dnia rywalizacji zdobył trzy medale. Dwa w sztafetach w stylu dowolnym: 4 x 50 m i 4 x 100 m. W startach indywidualnych zdobył z kolei złoty krążek na 100 metrów stylem motylkowym.

Następnego dnia pływak AZS UMCS Lublin zdobył złoto na 50 m stylem dowolnym, a niedługo później na jego konto powędrowało złoto za  start w sztafecie 4 x 200 m stylem dowolnym. Dodatkowo podczas wyścigu sztafetowego poprawił swój rekord życiowy, a wraz z kolegami z drużyny ustanowili nowy rekord Hiszpanii.

W dniu ostatnim powiększył kolekcję medali z hiszpańskich zawodów o złoto na 50 m stylem motylkowym oraz na 100 m stylem dowolnym. Ponadto mógł sobie dopisać kolejne zwycięstwo w sztafecie na 100 m stylem zmiennym.