Jan Świtkowski ze Skarpy Lublin z brązowym medalem MŚ w pływaniu!

Sporą niespodziankę zanotował w środę Jan Świtkowski. Zawodnik Skarpy Lublin zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Kazaniu na 200 m stylem motylkowym. Polak przystępował do rywalizacji z szóstym czasem, ale w finale wykazał się wielką klasę.

Zwycięży główny faworyt Laszlo Cseh. Węgier uzyskał czas 1.53,48. Srebro zdobył Chad Le Clos z RPA – 1.53,68. Świtkowski świetnie popłynął na ostatniej długości basenu, kiedy systematycznie przesuwał się do przodu.

I ostatecznie dopłynął do mety z trzecim rezultatem 1.54,10. To drugi medal dla Polski podczas zawodów w Kazaniu, wcześniej także brąz na 50 m delfinem zdobył Konrad Czerniak, były zawodnik Wisły Puławy, a obecnie AZS AWF Katowice.