CLJ U-18: Ruch Chorzów – Motor Lublin 2:0

W meczu 25. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin przegrał w Chorzowie z miejscową drużyną Ruchu 0:2.

W meczu z Ruchem Chorzów na ławce trenerskiej drużyny juniorów starszych Motoru Lublin zasiadł Tomasz Złomańczuk, który we wtorek zastąpił Tomasza Jasika na stanowisku pierwszego szkoleniowca żółto-biało-niebieskich. Nowy trener nie będzie mógł jednak zaliczyć sobotniego spotkania do udanych. Pomimo dobrej gry i kilku szans na wywiezienie zdobyczy punktowej z terenu rywala żółto-biało-niebiescy zakończyli mecz z Ruchem Chorzów wynikiem 0:2. W 42. minucie spotkania przy stanie 0:0 czerwoną kartką ukarany został Jakub Futrzyński (za faul) i Motorowcy musieli radzić sobie w dziesiątkę. Bezbramkowy wynik udało utrzymać się do 88. minuty. Najpierw Pawła Łakotę pokonał Tomasz Hołoś, a 4. minuty później do siatki trafił Lucjan Klisiewicz i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Ruchu.

Po 25 kolejkach Motorowcy znajdują się w strefie spadkowej i z dorobkiem 24 punktów zajmują 13 miejsce w tabeli. Do znajdującej się na 12. pozycji Arki Gdynia, która swój mecz 25. kolejki rozegra w niedzielę, tracą 4 „oczka”. Do końca sezonu pozostało 5 serii gier.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 25. kolejka | 27.04.2019, godz. 11:00, Chorzów
Ruch Chorzów – Motor Lublin 2:0 (0:0)
Tomasz Hołoś 88′, Lucjan Klisiewicz 90’+2
Motor: Łakota – Baryła, Dobrzyński, Futrzyński, Kraśniewski, Kołoczek, Sobstyl (75′ Kobus), Ćwik (80′ Knap), D’Apollonio, Rybak (46′ Gontarz), Dusiło (65′ Pryliński)
Żółte kartki dla Motoru: Kraśniewski, Kołoczek, D’Apollonio
Czerwona kartka dla Motoru: Futrzyński w 42. minucie meczu (za faul)

Źródło: Motor Lublin (fot. Motor Lublin)