Mecz towarzyski: Motor Lublin — KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5-1

Motor Lublin pewnie wygrał 5-1 z drużyną KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w drugim tegorocznym sparingu przed startem rundy wiosennej rozgrywek eWinner 2 Ligi. Aż 3 bramki zdobył wracający do treningów po drobnym urazie młodzieżowiec Mikołaj Kosior, po jednej dołożyli Mariusz Rybicki oraz Wojciech Reiman z rzutu karnego.

Pierwszy tego dnia mecz kontrolny rozpoczął się z powodu trudnych warunków atmosferycznych z niewielkim opóźnieniem, jednak Motorowcy od pierwszych sekund ruszyli z animuszem na niżej notowanego rywala. Już w 3 minucie rzut karny na bramkę zamienił Wojciech Reiman. KSZO próbowało konstruować pojedyncze akcje oskrzydlające, jednak najczęściej kończyły się one skuteczną interwencją formacji obronnej gospodarzy. W 31 minucie nastąpiło otwarcie festiwalu strzeleckiego młodzieżowca Motoru Lublin, Mikołaja Kosiora, który strzałem z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie Motoru na 2-0. Kolejne gole padały w niewielkich odstępach czasu — w 37 minucie celne podanie Kosiora na bramkę zamienił Mariusz Rybicki, a 2 minuty później, po asyście Jakuba Szuty piłkę w siatce ponownie umieścił Mikołaj Kosior.

Szkoleniowiec lublinian, Goncalo Feio nie zdecydował się na wprowadzenie żadnych korekt składu w przerwie, zatem na drugą połowę wybiegła niezmieniona pierwsza 11. Kolejny raz wyborną dyspozycję strzelecką potwierdził Kosior, który podanie oficjalnie debiutującego w żółto-biało-niebieskich barwach Patryka Romanowskiego już w 52 minucie zamienił na kolejną bramkę, zmieniając wynik spotkania na 5-0. Trwał napór drużyny Motoru, która całkowicie zdominowała drużynę 3ligowca. W 71 minucie nastąpiła potrójna zmiana w Motorze – trener Feio desygnował do gry bramkarza Oskara Jeża (rocznik 2007!), Igora Pytkę oraz wracającego po długiej kontuzji, Kamila Rozmusa. W ostatnich minutach meczu, po przypadkowym faulu przed polem karnym, drużynie KSZO udało się zdobyć honorowego gola strzałem z rzutu wolnego, ustalając ostateczny wynik spotkania na 5-1 dla drużyny Motoru Lublin.

Następne kontrolne Motorowców jeszcze dzisiaj z Jagiellonią Białystok, a już w najbliższy piątek, 27 stycznia, ponownie rozegramy 2 mecze sparingowe tego samego dnia: z Chełmianką Chełm oraz drużyną KS Wiązownica.

21.01.2023 / Lublin / godz.11:00

Motor Lublin — KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 5-1 (4-0)
Bramki: 3’ Reiman (k), 31’ Kosior, 37’ Rybicki, 39’ Kosior, 52’ Kosior

Motor I połowa: Zawodnik testowany, Rudol, Cichocki, Najemski,Romanowski, Reiman, Rybicki, Złomańczuk, Lis, Szuta, Kosior

Motor II połowa: Oskar Jeż, Rudol, Cichocki, Najemski, Romanowski, Reiman, Rybicki, Złomańczuk, Lis, Szuta, Kosior