Motor Lublin – Śląsk II Wrocław 3:0

Motor Lublin pewnie zwyciężył 3-0 z drużyną Śląsk II Wrocław w meczu 25 kolejki rundy wiosennej sezonu 2022/2023 w ramach rozgrywek eWinner 2 ligi. Co warte odnotowania, było to setne zwycięstwo Motoru w historii jego występów na Arenie Lublin.

Pierwszy kwadrans spotkania zdominowały ataki Motoru. Wynik meczu już w 11 minucie, po dośrodkowaniu z lewej strony Filipa Lubereckiego, otworzył pewnym strzałem z pola karnego, Kacper Wełniak.
Wrocławianie próbowali konstruować ataki pozycyjne, ale defensywa Motoru pozostawała niepokonana.
W 39 minucie ponownie po dośrodkowaniu Lubereckiego, z najbliższej odległości piłkę w siatce po raz kolejny umieścił Wełniak. To nie było ostatnie słowo ofensywy Motoru przed przerwą. Po zagraniu ręką w polu karnym gości karnego na bramkę pewnym strzałem zamienił, rozgrywający 251 spotkanie w barwach Motoru kapitan lublinian, Rafał Król. Do przerwy, Motor 3, Śląsk II 0.

Po zmianie stron, Motor nie zwalniał tempa i konsekwentnie szukał okazji do zdobycia kolejnych goli. Goście odpowiadali głównie kontratakami, lecz obrona żółto-biało-niebieskich skutecznie oddalała zagrożenie. Do końcowego gwizdka nie zobaczyliśmy już bramek po żadnej ze stron, zatem to Motor dopisuje do ligowej tabeli kolejne trzy punkty i powracając na zwycięską ligową ścieżkę.

Kolejny mecz na Arenie Lublin Motor rozegra już 16 kwietnia (niedziela), kiedy to podejmie drużynę Lech II Poznań.