Puchar Polski: MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 26:27

MKS FunFloor Lublin przegrał z Eurobud JKS-em Jarosław ćwierćfinałowy mecz krajowego pucharu 26:27. Zdecydowała fatalna pierwsza połowa. Końcowy zryw i 10 goli Magdy Więckowskiej nie wystarczyły, by odmienić losy spotkania.

Pod nieobecność przeziębionej Kingi Achruk wynik otworzyła jej młodsza siostra, Edyta Byzdra. Rozgrywająca celnym rzutem z dystansu zdjęła pajęczynę z bramki pilnowanej przez Weronikę Kordowiecką. Szybko wyrównała Aleksandra Zimny. W połowie trzeciej minuty Aleksandra Dorsz dała gościom z Jarosławia prowadzenie. Minutę później piłkę w siatce umieściła Katarzyna Kozimur i jej zespół prowadził już 3:1. Gdy w 9. minucie Joanna Gadzina trafiła na 5:2 dla przyjezdnych, trener gospodyń, Piotr Dropek wezwał zawodniczki do siebie. W kolejnych minutach kontrę skutecznie wykończyła Oktawia Płomińska. Ładną bramkę z obrotu zdobyła też Andrijana Tatar. Dystans jednak nie malał. W 12. minucie jarosławianki prowadziły 8:4.

Po kwadransie gry lublinianki miały na swoim koncie pięć goli. Dorobek bramkowy gości był dwukrotnie wyższy. Obrona podopiecznych Michała Kubisztala była niezwykle szczelna. Biało-zielone natomiast zbyt często umożliwiały szczypiornistkom JKS-u oddanie rzutu z czystej pozycji. Przestój gospodyń przełamała w 22. minucie Patrycja Noga. Jej zespół przegrywał wówczas 6:12. Chwilę później przewaga gości wzrosła do siedmiu goli. Tuż przed przerwą 22-krotne mistrzynie Polski się przebudziły i zdołały odrobić trzy bramki straty. Rezultat do przerwy to 10:14.

Pierwsze trafienie 22-krotnych mistrzyń Polski po zmianie stron to bramka autorstwa Magdy Więckowskiej z 36. minuty. Wcześniej jednak dwukrotnie lubelską bramkarkę pokonała Moniky Novais Bancilon. Po chwili Brazylijka trafiła ponownie i MKS przegrywał 11:17. Niewątpliwej urody trafienia Patrycji Nogi i Magdy Więckowskiej nie wystarczały lubliniankom do zmiany oblicza spotkania. Wciąż utrzymywało się sześciobramkowe prowadzenie przyjezdnych. W ostatni kwadrans lublinianki weszły, przegrywając 16:21.

W ciągu kolejnych pięciu minut obydwa zespoły zdobyły po trzy bramki. Do 53. minuty lublinianki odrobiły dwa gole straty. Do remisu jednak wciąż brakowało trzech trafień. W 55. minucie po raz siódmy w tym meczu piłkę w siatce umieściła Magda Więckowska. Przewaga gości stopniała do zaledwie dwóch trafień. Tablica wyników wskazywała rezultat 23:25. Młodsza z sióstr Więckowskich zdobyła kolejne trzy gole, lecz rywalki także trafiały. Bramkę kontaktową zdobyła niemal przed samą syreną końcową. Eurobud JKS Jarosław zwyciężył 27:26 i awansował do półfinału PGNiG Pucharu Polski.

MKS FunFloor Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław 26:27 (10:14)

MKS: Gawlik, Wdowiak, Sarnecka – Więckowska 10, Noga 6, Roszak 2, Płomińska 2, Portasińska 2, Byzdra 1, Pietras 1, Tatar 1, D. Więckowska 1, Masna, Rebicova, Zagrajek. Kary: 6 min. Trener: Piotr Dropek

JKS:Kordowiecka – Nestsiaruk 5, Zimny 4, Dorsz 3, Mokrzka 3, Bancilon 3, Kozimur 2, Gadzina 2, Volovnyk 2, Gliwińska 2, Smolinh 1. Kary: 4 min. Trener: Michał Kubisztal

Sedziowali: Kamil DąbrowskiPaweł Staniek (Kielce)

Źródło: MKS Lublin