Stomil Olsztyn – Motor Lublin 2:1 (1:0)

Piłkarze Motoru w piątym spotkaniu rundy wiosennej ulegli na wyjeździe Stomilowi Olsztyn 2:1. To pierwsza porażka lublinian od powrotu na drugą część sezonu.

Od pierwszych minut Motor szukał okazji na szybkie objęcie prowadzenia i w 9. minucie po dograniu z lewej strony przed szansą był Kacper Wełniak. Goście pierwszy raz poważniej zagrozili naszej bramce w 24. minucie, gdy w pole karne wpadł Caetano, lecz jego strzał bez problemu wybronił Budziłek. Kilka minut później niestety miejscowi wyszli na prowadzenie, gdy Krawczun najlepiej odnalazł się w polu karnym i pokonał golkipera żółto-biało-niebieskich. W 29. minucie mogło już być 2:0 dla Stomilu, lecz kapitalna obrona bramkarza Motoru nie pozwoliła na podwyższenie prowadzenia. Podopieczni trenera Goncalo Feio, nie spuścili jednak głowy w dół i sukcesywnie starali się zdobyć bramkę wyrównującą. Najbliżej trafienia był Lis, jednak piłka po jego główce trafiła wprost w ręce Mądrzyka.

W drugiej połowie znów lepszy początek miał Motor, który próbował jak najszybciej wyrównać rezultat meczu. W 61. minucie Rafał Król minimalnie chybił główką po dobrym dograniu z głębi pola. Goście w 72. Minucie znaleźli się przed szansą na kolejną bramkę, lecz strzał Szypulskiego okazał się bardzo niecelny. W 79. minucie miejscowi dopięli swego i trafili drugi raz, a autorem tego trafienia był Igor Kośmicki. W 85. minucie jedenastkę pewnie wykorzystał kapitan naszego zespołu zdobywając bramkę kontaktową. W doliczonym czasie gry lublinianie mieli niezwykle groźną sytuację, niestety obrona gości wybiła piłkę z linii bramkowej. Mecz zakończył się rezultatem 2:1 i Motor odniósł pierwszą porażkę tej wiosny.

W następnej kolejce 1 kwietnia o godzinie 17:00 Motor podejmie rezerwy Śląska Wrocław.

Bramki: Hubert Krawczun 26, Igor Kośmicki 79 – Rafał Król 86 (k)

Stomil: 39. Jakub Mądrzyk – 14. Filip Szabaciuk (62, 50. Michał Karlikowski), 4. Igor Kośmicki, 25. Hubert Sadowski, 26. Bartosz Waleńcik, 11. Filip Wójcik – 7. Hubert Krawczun (73, 77. Bartosz Florek), 15. Shun Shibata, 28. Marcin Stromecki, 20. Werick Caetano (62, 6. Sebastian Szypulski) – 9. Piotr Kurbiel (87, 10. Karol Żwir).

Motor: 53. Łukasz Budziłek – 17. Filip Wójcik, 25. Bartosz Zbiciak, 18. Arkadiusz Najemski, 15. Jakub Staszak – 26. Michał Król (68, 22. Kamil Wojtkowski), 55. Marcel Gąsior (59, 34. Wojciech Reiman), 73. Jakub Lis (69, 13. Mikołaj Kosior), 10. Rafał Król, 77. Piotr Ceglarz (73, 27. Dawid Kasprzyk) – 19. Kacper Wełniak.

Żółte kartki: Krawczun, Stromecki, Sadowski — Gąsior, Wełniak, Budziłek, R.Król

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań)

Źródło: Motor Lublin