Lublinianie górą, LKPS Pszczółka Lublin – Avia Świdnik 3:2

W spotkaniu derbowym LKPS Pszczółka Lublin okazał się lepszy od Avii Świdnik 3:2. Kibice w Świdniku i Lublinie czekali z niecierpliwością na pojedynek obu zespołów. W lepszej sytuacjo byli gospodarze, którzy znajdowali się wyżej w tabeli i zgromadzili więcej punktów. Jednak już pierwszy set pokazał, że zapowiada się bardzo ciekawe widowisko. Lepiej w partii otwarcia poradzili sobie zawodnicy trenera Piotra Maja, którzy wygrali 25:21.

Gorąco było w drugiej odsłonie, szczególnie w końcówce. Oba zespoły grały mocnym serwisem, co sprawiało kłopoty przyjmującym. Przy jednej z ostatnich akcji zaiskrzyło między siatkarzami obu ekip. Atak jednego z graczy lublinian, zdaniem świdniczan, był wykonany nieprzepisowo. Sędziowie jednak przyznali punkt gospodarzom, co wzburzyło gości. Puściły emocje, po obu stronach siatki. Ostatecznie set padł łupek LKPS doprowadzając do remisu 1:1.

LKPS Pszczółka Lublin – Avia Świdnik 3:2 (21:25, 25:23, 25:20, 16:25, 15:13)

LKPS Pszczółka: Pigłowski, Machowicz, Czarnecki, Toborek, Dobrzyński, Wróbel, Bonisławski (libero) oraz Antoszak, W. Kasiura, K. Kasiura, Kostrzewa, Gajosz.

Avia: Misztal, Kurek, Ciorgoń, Stelmaszczyk, Jaskulski, Gontarz, Sadowski (libero) oraz Mańkowski, Sajdak.