Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Lublin – 25:31

MKS FunFloor Lublin zwyciężył 31:25 w wyjazdowym starciu z Eurobud JKS-em Jarosław. Lublinianki pewnym zwycięstwem zainaugurowały ostatnią rundę rozgrywek PGNiG Superligi Kobiet w sezonie 2022/2023.

Rzut z drugiej linii w wykonaniu Aleksandry Zimny otworzył wynik spotkania. Na początku drugiej minuty żonę trenera gospodyń, Sabinę Kubisztal pokonała Paulina Masna, a 60 sekund później prowadzenie rzutem po koźle dała lubliniankom Romana Roszak. Następnie nastąpiła szybka wymiana ciosów. Najpierw trafiła dla ekipy z Jarosławia Katarzyna Kozimur, a po chwili bramkę na 3:2 dla MKS zdobyła Daria Szynkaruk. Miejscowe szczypiornistki szybko jednak uzyskały remis. Po dwie bramki zdobyły Julia Pietras i Patrycja Noga. Rywalki nie pozostawały dłużne. Mecz upłynął w takim rytmie do 11. minuty. Wówczas lublinianki po raz pierwszy odskoczyły na dystans dwóch goli (7:5). Dwie minuty później ponownie trafiła Noga i biało-zielone powiększyły prowadzenie.

Gdy minął pierwszy kwadrans, lublinianki prowadziły już 11:7. Trener gospodyń, Michał Kubisztal wezwał swoje podopieczne do siebie. Po wznowieniu gry na listę strzelczyń wpisała się jedna z nich Moniky Bancilon. Po chwili zrobiła to ponownie, lecz obydwa trafienia rozdzielił gol autorstwa Masnej. Pod koniec 20. minuty rozgrywająca MKS-u, Marianna Rebicova sobie tylko znanym sposobem wdarła się między zawodniczki gospodyń i technicznym rzutem zdobyła bramkę na 14:10. Zaraz po tym została wykluczona. Kolejnym pięknym lobem chwilę później zaimponowała Patrycja Noga, dla której był to już piąty gol w tym spotkaniu. Tyle też trafień wynosiła już przewaga lublinianek (15:10).

Gdy trzy i pół minuty przed przerwą Lesia Smolinh skróciła dystans do trzech goli, czas wziął Piotr Dropek. Przyjezdne odbudowały wcześniej wywalczoną przewagę. Pomogły w tym bramki Pauliny Masnej i Dominiki Więckowskiej oraz skuteczne interwencje Weroniki Gawlik. Minutę przed zejściem do szatni bramkę na 20:14 zdobyła niezwykle pewna tego dnia Patrycja Noga. – Dobrze bronimy i stąd łatwe bramki z kontrataku – podsumowała pierwsze 30 minut dla TVP Sport obrotowa lubelskiej drużyny. Gol z dystansu starszej z sióstr Więckowskich ustalił wynik do przerwy na 21:14.

W drugiej części spotkania tempo spadło, a jarosławianki starały się odrobić straty. Pierwszy gol po zmianie stron padł w 33. minucie. Zapisała go na swoje konto Smolinh. Błyskawicznie odpowiedziała Rebicova, a zaraz po niej trafiła Bancilon. Piłka szukała swojej drogi do siatki przez kolejne pięć minut. Zawodniczka gospodyń, Lesia Smolinh trafiła na 17:22. Niedługo później Katarzyna Portasińska po przechwycie ruszyła z kontrą i zakończyła ją celnym rzutem dla biało-zielonych. Na kwadrans przed końcem meczu lublinianki wygrywały 24:19.

Biało-zielone utrzymywały stabilną przewagę na poziomie pięciu goli. Paulina Masna z każdej strony obijała bramkę gospodyń. W 48. minucie trafiła do siatki, zdobywając tym samym szóstego gola w tym meczu. Premierowe trafienie tego meczu w 51. minucie zaliczyła natomiast Andrijana Tatar. Po chwili obrotowa z Czarnogóry podwoiła swój dorobek, a jej zespół wygrywał 28:21. W ostatnich minutach Aleksandra Zimny niemal w pojedynkę starała się skrócić dystans. Kolejne trzy gole rosłej rozgrywającej rozdzielił pojedynczy gol Romany Roszak. Następnie trafiła Magda Więckowska i ponownie Zimny. Wynik meczu na 31:25 ustaliła Rebicova. Tytuł MVP spotkania drugi mecz z rzędu trafił do Weroniki Gawlik. – Zapracowałyśmy na tę wygraną – mówiła po meczu kapitan biało-zielonych.

Eurobud JKS Jarosław – MKS FunFloor Lublin – 25:31 (14:21)

JKS: Kubisztal, Kukharchyk – Zimny 6, Smolinh 4, Bancilon 4, Nestsiaruk 3, Trawczyńska 2, Kozimur 1, Volovnyk 2, Gliwińska 1, Dorsz 1, Matuszczyk. Kary: 6 min. Trener: Michał Kubisztal

MKS: Gawlik, Sarnecka, Wdowiak – Noga 6, Masna 6, Szynkaruk 3, D. Więckowska 3, Pietras 3, Roszak 3, Rebicova 3, Tatar 2, Portasińska 1, M. Więckowska 1, Pastuszka. Kary: 12 min. Trener: Piotr Dropek

Źródło: MKS Lublin