U!NB AZS UMCS Start vs KS Kutno 100-41

Drugoligowi zawodnicy U!NB AZS UMCS Start Lublin bez większych kłopotów pokonali KS Kutno 100-41. Było to piętnaste zwycięstwo w sezonie, ósme z wynikiem stu punktów na koncie.

Początek meczu nie zapowiadał jednak takiego obrotu spraw. Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Gospodarze musieli namęczyć się, ale po dziesięciu minutach prowadzić 20-18. Zanosiło się równe starcie. Tak się nie stało. Kolejne trzy odsłony to już dominacja miejscowych, w szeregach których wiodącą postacią był Karol Obarek. W spotkaniu zapisał na swoim koncie sześć “trójek” i został najlepiej punktującym zawodnikiem tego starcia. Po trzech kwartach Lublin wygrywał 75-39. W ostatniej gra Kutna się już zupełnie posypała. Goście do kosza trafili w niej tylko… raz. AZS również miał kłopoty ze skutecznością, ale mimo to zdołał dobić do setki, wygrywając 100-41. Tabela TUTAJ.

U!NB AZS UMCS Start vs KS Kutno 100-41 (20-18, 27-5, 28-16, 25-2)
U!NB AZS UMCS Start: Obarek (24), Nycz (17), Myśliwiec (16), Wąsowicz (16), Gospodarek (11), Wiśniewski (8), Matysek (4), Waniewski (2), Szewczyk (2), Stefaniuk, Jaworski (DNP)

Źródło: KU AZS UMCS. fot. Michał Piłat Autor: Kamil Wojdat