TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów 64:73.

Nie udało się koszykarzom TBV Startu sprawić niespodzianki w środowym meczu z BM Slam Stalą. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego wygrali w hali Globus 74:63. Tym samym przedłużyli swoją zwycięską passę do 12 meczów. Gospodarze zgodnie z zapowiedziami tanio skóry jednak nie sprzedali

Stal szybko odskoczyła na 12:6 i wydawało się, że przyjezdni pójdą za ciosem. Tymczasem czerwono-czarni zaliczyli serię 8:0 i po trójce Stefana Balmazovicia objęli prowadzenie 14:12. Do końca pierwszej kwarty zawody były wyrównane, a koszykarze Emilia Rajkovicia mieli w zapasie tylko cztery „oczka” (16:20).

Druga odsłona wyglądała podobnie, bo najpierw rywale odjechali na 26:18, później TBV Start zdobył pięć punktów z rzędu, a następnie ekipa z Ostrowa Wielkopolskiego odpowiedziała serią 9:0. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 37:31 na korzyść Szymona Szewczyka i jego kolegów.

Po przerwie lublinianie się nie poddawali. Kolejna trójka Balmazovicia dała im nawet prowadzenie 43:42. Wymiana ciosów trwała do końca tej części zawodów i przed ostatnimi 10 minutami wszystko było możliwe. Stal wygrywała jedynie 54:51. Finałowa kwarta też długo była wyrównana. Na pięć minut przed końcową syreną podopieczni Davida Dedka tracili do rywali tylko punkt (59:60). Niestety, ostatnie 180 sekund to tylko jeden celny rzut z gry gospodarzy i dwa wykorzystane rzuty wolne. Poza tym sytuację kontrolowała Stal, która ostatecznie wygrała 73:64.

Teraz przed TBV Startem wyjazdowe spotkanie z Rosą Radom. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 18. I trzeba przyznać, że będzie to kolejny rywal, który imponuje formą. Drużyna Wojciecha Kamińskiego ma na koncie trzy wygrane z rzędu. W tym roku legitymuje się bilansem: dziewięć wygranych, trzy porażki. W ostatnich 10 kolejkach pokonała aż dziewięciu przeciwników. Przegrała jedynie z Energą Czarnymi Słupsk 67:68.

TBV Start Lublin – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 64:73 (16:20, 15:17, 20:17, 13:17)

Start: Balmazović 15 (3×3), Boone 11, Covington 11 (1×3), Dziemba 6 (2×3), Ciechociński 3 oraz Kowalski 6 (2×3), Wiggins 5 (1×3), Kellogg 5 (1×3), Trojan 2, Dłoniak 0, Jankowski 0, Bonarek 0.

Stal: Johnson 17 (1×3), King 11, Majewski 11 (1×3), Nikołow 6, Chanas 0 oraz Kostrzewski 11 (1×3), Carter 6, Szewczyk (1×3), Tomaszek 2, Ochońko 2.