Lekkoatletyki KU AZS UMCS docenione podczas Gali Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Wczoraj w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie, odbyła się Gala 100-lecia Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W czasie jej trwania przyznano najważniejsze nagrody w środowisku lekkoatletycznym ‒ “Złote Kolce”.

O wyborze decydował ranking “Przeglądu Sportowego” oraz PZLA. Brane pod uwagę były zawody rangi mistrzowskiej, które odbyły się w 2019. Najlepsza wśród kobiet okazała się Joanna Fiodorow (srebrna medalistka MŚ, mistrzyni Polski w rzucie młotem), natomiast w rywalizacji panów główna nagroda trafiła w ręce Marcina Lewandowskiego (brąz MŚ oraz złoto MŚ w biegu na 1500 metrów).

Docenione zostały również zawodniczki reprezentujące AZS UMCS Lublin. Najwyżej z trójki, która została uwzględniona w pierwszej “10” znalazła się Sofia Ennaoui, która zajęła 6. miejsce. Choć na MŚ nie pojechała z powodu kontuzji, to wcześniej zdążyłą zdobyć w sierpniu tytuł mistrzyni kraju (1500 metrów), a na początku roku podczas sezonu halowego sięgnąć po srebro Halowych Mistrzostw Europy!

Tuż za nią w klasyfikacji “Złotych Kolców” znalazła się Karolina Kołeczek (7. miejsce). Nie da się ukryć, że był to dla niej najlepszy sezon w karierze. Jako pierwsza polska płotkarka wystąpiła w zawodach z cyklu Diamentowej Ligi, zdobyła tytuł mistrzyni Polski, a MŚ zakończyła na 12. miejscu!

Na 9. pozycji w rankingu została sklasyfikowana Paulina Guba, która rok temu była trzecia w tym plebiscycie. Jednak ten rok nie był aż tak udany dla kulomiotki AZS UMCS Lublin. Guba obroniła tytuł mistrzyni Polski w pchnięciu kulą, ale nie odegrała tak wyraźnej roli na arenie międzynarodowej. Główną imprezę sezonu, jaką były Mistrzostwa Świata zakończyła na 10. miejscu. Wynik jaki uzyskała (18.02 metra) był jednak gorszy o ponad metr, od tego jaki osiągnęła podczas wygranych Mistrzostw Europy 2018 w Berlinie (19.33 metra).

Źródło: KU AZS UMCS – Kamil Wojdat