MKS Perła Lublin – MKS Piotcovia Piotrków Trybunalski 22:13

MKS Perła w 11. serii spotkań PGNiG Superligi kobiet pokonał MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5).

Pierwsza bramkę w nowym roku zdobyła Dagmara Nocuń. W kolejnych minutach wydawało się, że przewaga lublinianek będzie tylko rosła. W 12 minucie wynik brzmiał 5 do 1. Jednak od tego momentu biało – zielone przez przeszło 11 minut nie były w stanie zdobyć bramki. Na szczęście równie nieskuteczne były piotrkowianki, a w bramce MKS dobrze spisywała się Weronika Gawlik. W końcówce pierwszej połowy nastąpiło przełamanie i na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 9:5 dla Perły.

W drugiej połowie obraz gry uległ zmianie w niewielkim stopniu. Co prawda podopieczne trenera Lisa były skuteczniejsze, ale spotkanie stało na niskim poziomie, a błędy mnożyły się z obu stron. MVP spotkania została po raz pierwszy w sezonie wybrana Karolina Kochaniak.

MKS Perła Lublin – MKS Piotcovia Piotrków Trybunalski 22:13 (9:5)

MKS: Gawlik, Bešen –  Matuszczyk 2, Achruk 2, Kochaniak 5, Gęga , Nosek 3, Szarawaga 4, Blažević , Nocuń 2, Królikowska 1, Gadzina 1, Olek 1.

MKS Piotrcovia: Sarnecka, Opelt, Kolasińska –  Charzyńska 2, Belmas , Ciura 2, Dorsz , Joia 1, Klonowska 1, Sobecka 3, Gajewska, Oreszczuk 4.

Kary: MKS Piotrcovia – 6  minut, MKS Perła – 4 minuty

Sędziowali: W Kuliński, S. Patyk