Cosinus Widzew Łódź – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS 52:84

W zaległym spotkaniu 19. kolejki Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS drużyna Krzysztofa Szewczyka bez problemów wygrała w Łodzi z Widzewem 84:52

Po trójce Asi Boyd szybkie prowadzenie 9:3 objęły przyjezdne. Kiedy Uju Ugoka trafiła dwa kolejne „oczka” akademiczki miały już przewagę 10 punktów (19:9). Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem Pszczółek 25:17. Przez pierwsze 10 minut gospodynie mogły mieć cień szansy na sprawienie niespodzianki, to lublinianki szybko rozwiały wszelkie wątpliwości. Zanotowały serię… 15:0 i z niewielkiej przewagi mieliśmy aż 40:17. Ostatnie trzy minuty należały do miejscowych, które trafiły trzy rzuty i wynik do przerwy wyglądał minimalnie korzystniej (42:22)

Po zmianie stron Widzew starał się zbliżyć się do drużyny gości na 15 „oczek”. Na mniejszą różnicę podopieczne trenera Szewczyka już nie pozwoliły. W dalszej części dystans między drużynami wynosił minimum 20 punktów. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem akademiczek 84:52.

Cosinus Widzew Łódź – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS 52:84 (17:25,7:19, 16:19, 12:21)

Widzew: Drop 14, Gertchen 10, Zapart 8, Kruszyńska 6, Bujniak 4, Pisera 2, Gzinka 2, Ratajczak 2, Dzierbicka 2, Rogers 2, Kudelska 0.

Pszczółka: Doroboguzowa 19, Madgen 14, Boyd 13, Ugoka 11, Owczarzak 9, Dobrowolska 8, D. Mistygacz 7, M. Mistygacz 3, Kędzierska 0, Jujka 0.