5 miejsce Rafała Fedaczyńskiego podczas European Athletics Race Walking Permit Meeting i z minimum na 17. IAAF Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata

Rafał Fedaczyński, chodziarz, zawodnik KU AZS UMCS zajął 5 miejsce podczas European Athletics Race Walking Permit Meeting, będących jednocześnie uznawane za Mistrzostwa Polski w chodzie na 50 km.

Wygrał pochodzący z Norwegii Håvard Haukenes. W zestawieniu Mistrzostw Polski lepszy był tylko Rafał Augustyn (3:47.04 sekundy) z którym Fedaczyński przegrał z nim nieznacznie z czasem  na mecie 3:50.41 sekundy. Wynik jest wypełnieniem minimum na 17. IAAF Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się na przełomie września i października. Co ciekawe, niewiele zabrakło, aby spełnić kryteria na igrzyska. Tutaj do czasu uprawniającego w ich starcie zabrakło tylko 41 sekund!

Źródło: AZS UMCS Lublin.