Trzecią wygraną w sezonie odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Zielono-białe pokonały na wyjeździe Gorzów Wielkopolski 81-59. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku została Morgan Bertsch (32).

Od pierwszych minut spotkania widać było, że podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka przyjechały po komplet oczek. Wynik otworzyła Elisabeth Pavel (0-2). Odpowiedziała Kathleen Dyle (2-2), Po trzech minutach meczu mieliśmy wynik 6-7. Wyrównana walka trwała do końcówki pierwszej odsłony. W niej zdecydowanie lepiej poradziły sobie lublinianki, które odskoczyły aż na dziewięć punktów (10-19). Świetnie radziły sobie Margan Bertsch i Martina Fassina, czyli duet, który etatowo punktuje w szeregach Pszczółek. Po dziesięciu minutach Pszczółka wygrywała 21-12. Akademiczki nie zwalniały tempa. Nie do powstrzymania była Bertsch. Amerykanka tego wieczoru lśniła zdecydowanie najjaśniej. Z kolei po przeciwnej stronie zawodził środek. Zarówno Megan Gustafson jak i Cheridene Green nie przypominały zawodniczek z poprzednich spotkań. Na przerwę AZS schodził prowadząc w Gorzowie aż 44-28.

Trzecia kwarta była nieco bardziej uboga, jeśli chodzi o zdobycze punktowe Lublina. Ale także w niej zielono-białe trafiały częściej od rywalek. Pszczółki z pełną kontrolą utrzymały, a nawet powiększyły przewagę, wygrywając spotkanie 81-59. Na parkiecie po stronie zielono-białych pojawiły się wszystkie zawodniczki. Tabela EBLK TUTAJ.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59-81 (12-21, 16-23, 12–15, 19-22)

Autor: Kamil Wojdat

Źródło: KU AZS UMCS Lublin