MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 28:22 (13:13)

Hit PGNiG Superligi Kobiet nie zawiódł. Starcie medalistek ubiegłego sezonu było dynamiczne i pełne zwrotów akcji. Końcówka jednak należała do 22-krotnych mistrzyń Polski z Lublina. MKS FunFloor Lublin zwyciężył z gośćmi z Kobierzyc 28:22.

Pierwsza bramka w ligowym hicie padła po rzucie Marianny Rebicovej pod koniec pierwszej minuty spotkania. Niedługo później wyrównała skrzydłowa przyjezdnych, Mariola Wiertelak. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Po sześciu minutach na tablicy wyników widniał remis 3:3. Szczypiornistki po obu stronach twardo broniły. W kolejnych minutach sędziowie podyktowali rzuty karne dla obu zespołów. Oktawia Płomińska wykorzystała szansę. Zorica Despodovska natomiast przegrała pojedynek z bramkarką MKS-u, Pauliną Wdowiak. Trzy szybkie bramki gości sprawiły jednak że w 11. minucie gospodynie przegrywały 4:6.

Minutę przed upływem pierwszego kwadransa lublinianki wyrównały do stanu 7:7. Były blisko wyjścia na prowadzenie, ale Karolina Sarnecka minimalnie chybiła, rzucając przez całe boisko do pustej bramki. Znana z bramkostrzelności golkiperka musi jeszcze poczekać na pierwsze trafienie w biało-zielonych barwach. Impas po obu stronach trwał aż do 21. minuty. Wówczas ósmą bramkę dla gospodyń zdobyła Julia Pietras. Wcześniej kibice mogli obserwować dużo więcej brutalnej walki, niż koronkowych akcji. Warto dodać, że na boisku po dłuższej przerwie pojawiła się skrzydłowa lubelskiej drużyny, Daria Szynkaruk.

Dwa kolejne karne w wykonaniu Małgorzaty Buklarewicz sprawiły, że „Kobierki” wróciły na prowadzenie. Pięć minut przed przerwą lublinianki jednak wyrównały na 10:10. Remis dała miejscowym Katarzyna Portasińska. Ta sama zawodniczka chwilę później pokonała Beatę Kowalczyk z siedmiu metrów i MKS prowadził 11:10. Tempo meczu wciąż rosło. Podopieczne Edyty Majdzińskiej błyskawicznie wróciły na prowadzenie po bramkach Vitorii Macedo. Pół minuty przed syreną zygnalizującą przerwę bramkę na 13:13 zdobyła popularna „Okti”. Remis uratowała Paulina Wdowiak, broniąc trudny rzut w ostatniej sekundzie pierwszej części spotkania.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyła Mariola Wiertelak. Lublinianki na pierwsze trafienie w drugiej połowie czekały do 35. minuty. Bramkę na 14:14 zapisała na swoje konto Michalina Pastuszka. Kolejny gol Wiertelak i dwa trafienia Natalii Janas sprawiły jednak, że minutę później gospodynie przegrywały już 14:17. 22-krotne mistrzynie Polski uzyskały kontakt dopiero na początku 47. minuty. Gola na 19:20 zdobyła Dominika Więckowska. Kilkadziesiąt sekund później Katarzyna Portasińska trafiła na remis. Po chwili młodsza z sióstr Więckowskich dała swojemu zespołowi prowadzenie 21:20. KPR Gminy mógł szybko wyrównać, lecz Weronika Gawlik w swoim stylu skutecznie obroniła rzut karny.

Niezwykłą walecznością imponowała młoda rozgrywająca MKS-u, Michalina Pastuszka. W 53. minucie to ona zdobyła bramkę na 22:21 dla miejscowych. Był to już jej trzeci gol w tym spotkaniu. To ona wraz z Magdą Więckowską dała sygnał do odrabiania strat. Nie mniej imponujące były interwencje Pauliny Wdowiak po drugiej stronie parkietu. Na pięć minut przed końcową syreną Kinga Achruk podwoiła prowadzenie wicemistrzyń Polski. Edyta Majdzińska poprosiła o czas. Nowe dyrektywy nie pomogły jej podopiecznym. Romana Roszak szybko zdobyła bramkę na 24:21.

Nim minęła 56. minuta, piłkę w siatce umieściła jeszcze Dominika Więckowska. Kilka sekund później znów trafiła Roszak. Przyjezdne były bezradne. Przegrywały już pięcioma bramkami, a kilka minut wcześniej miały przewagę trzech trafień. Gdy Oktawia Płomińska zdobyła gola na 27:21, było już pewne, że biało-zielone nie wypuszczą trzech punktów z rąk. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 28:22 na korzyść MKS-u FunFloor Lublin. Najskuteczniejsza w szeregach gospodyń była Katarzyna Portasińska, autorka sześciu goli. To do niej powędrował tytuł MVP spotkania, a jej zespół zameldował się na pozycji lidera tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 28:22 (13:13)

MKS: Sarnecka, Wdowiak, Gawlik – Rebicova 2, Andruszak 3, Płomińska 4, Portasińska 6, Pietras 1, Pastuszka 3, M. Więckowska 3, D. Więckowska 2, Achruk 1, Roszak 3. Kary: 4 min. Trener: Monika Marzec

KPR Gminy: Kowalczyk, Chojnacka – Wiertelak 5, Janas 5, Wicik 3, Shupyk 2, Tomczyk 1, Buklarewicz 3, Macedo 2, Ważna 1. Kary: 16 min. Trener: Edyta Majdzińska

Sedziowali: Michał Fabryczny (Mysłowice), Jakub Rawicki (Katowice)

Źródło: MKS Lublin