MKS Start Lublin – AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 67:65

Druga drużyna Startu Lublin okazała się lepsza w niedzielę od trzeciego w tabeli AZS UŁ Szkołę Marcina Gortata. Gospodarze zwyciężyli 67:65, a decydujące punkty w ostatnich sekundach spotkania rzucił Alan Czujkowski

Po pierwszej kwarcie nic nie zwiastowało sukcesu czerwono-czarnych. Miejscowi po 10 minutach ulegali już 9:19. Do przerwy na tablicy wyników było 26:36. Po przerwie gospodarze wzięli się za odrabianie strat.

Przed finałową odsłoną tracili do rywali już jedynie trzy „oczka”. W ostatnich sekundach to lublinianie mieli piłkę. Czujkowski próbował wejść pod kosz, ale spudłował. Poszedł jednak za swoją akcją i powalczył na tablicy. Ostatecznie ponowił akcję i zdobył zwycięskie trafienie.

To była dobra kolejka dla naszych zespołów, bo zwycięstwo zaliczyli także gracze domlublin.pl AZS UMCS. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego musieli się jednak mocno napracować na sukces ze Stalą Stalowa Wola (78:77). W najbliższej serii gier Start zagra z ostatnią Polonią Warszawa, a druga z naszych ekip jedzie do Bielska Podlaskiego na mecz z tamtejszym Turem, obecnie trzecim zespołem od końca.

MKS Start Lublin – AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 67:65 (9:19, 17:17, 21:14, 20:15)

Start: Czujkowski 21 (3×3), Kowalski 13 (2×3), Myśliwiec 10, Ciechociński 8 (1×3), Pelczar 5 (1×3) oraz Szczepaniak 6, Hałas 4, Muda 0.

AZS: Wal 19 (1×3), Trepka 17 (2×3), Gwardecki 13 (3×3), Wojciechowski 7, Bartoszewicz 4 oraz Mazurowicz 3 (1×3), Świt 2, Tonkiel 0, Fabiszewski 0, Jezireski 0.