Hit dla MKS Selgros Lublin! Nagrodą prowadzenie w tabeli

W spotkaniu na szczycie superligi piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin pewnie ograł Vistal Gdynia i zasiadł na pozycji lidera.

Sobotnia rywalizacja w hali Globus pomiędzy zespołami z Gdyni i Lublina pobudzała kibiców od dłuższego czasu. W tym sezonie obie ekipy biją się o pierwsze miejsce w tabeli. W pierwszym meczu w Gdyni lepszy był Vistal, który ograł MKS Selgros 23:20. Dlatego też lublinianki na własnym parkiecie za wszelką cenę chciały udowodnić rywalkom, że tamten mecz był jedynie wypadkiem przy pracy.

Od samego początku spotkania na parkiecie obie ekipy walczyły o każdy centymetr lubelskiej hali.. Zespół trenera Nevena Hrupca na spotkanie z gdyniankami wyszedł niezwykle skupiony i po pierwszych dziesięciu minutach gospodynie wygrywały 5:1. Pięć minut później po fantastycznej obronie Weroniki Gawlik zrobiło 7:3 dla zespołu z Lublina i wtedy do odrabiania strat rzuciły się przyjezdne. W 20 minucie z kontrataku rzuciła Janiszewska i Gdynianki traciły do zawodniczek z Lublina już tylko dwa punkty. Jednak od tego momentu gospodynie starały się pilnować przewagi i na przerwę udały się przy wyniku 11:9.

Drugie trzydzieści minut od mocnego ciosu rozpoczął Vistal. I w 33 minucie Matieli rzuciła gola na 11:11. To mocno rozdrażniło zawodniczki MKS Selgros, które z każdą koleją minutą chciały coraz bardziej uciec rywalkom na kilka oczek. I m.in. dzięki znakomitej grze w bramce Weroniki Gawlik gospodynie sukcesywnie budowały swoją przewagę. Na kwadrans przed końcem szóste celne trafienie w meczu zanotowała Rola i lublinianki wygrywały 19:16. I jak się okazało był to przełomowy moment spotkania. Od tamtej pory dominacja gospodyń stawała się coraz bardziej wyraźna. Pięć minut przed końcem na 24:18 rzuciła Mihdaliowa i stało się jasne, że dwa oczka zostaną w Lublinie. W końcówce oba zespoły grały już niemal punkt za punkt i ostatecznie MKS Selgros Lublin w hicie superligi kobiet ograł Vistal Gdynia 26:21.

Zwycięstwo z ekipą z Trójmiasta dała zawodniczkom trenera Hrupca pierwsze miejsce w tabeli. Jednak zarówno gdynianki, jak i Pogoń Szczecin legitymują się identycznym dorobkiem punktowym.

MKS Selgros Lublin – Vistal Gdynia 26:21 (11:9)

MKS Selgros: Gawlik, Januchta – Rola 7, Niedźwiedź 6, Mihdaliowa 5, Nocuń 4, Drabik 1, Gęga 1, Kozimur 1, Rosiak 1, Charzyńska Repelewska, Skrzyniarz, Uzar.

Kary: 6 minut

Vistal: Gapska, Kordowiecka – Kobylińska 6, Borysławska 4, Mateli 3, Janiszewska 2, Macedo 2, Stanulewicz 2, Dorsz 1, Kozłowska 1, Szarawaga, Urbaniak, Lalewicz.

Kary: 4 minuty