Historia lubelskich obiektów sportowych jest tak długa jak dzieje kultury fizycznej w naszym mieście. Powstanie każdego z nich otwierało zupełnie nowe możliwości. Nie inaczej było ze stadionem FSC przy ul. Kresowej, który oddano do użytku oddano 3 sierpnia 1961, podczas otwarcia spartakiady zakładowej z okazji X-lecia Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie, w której uczestniczyło około 1200 pracowników zakładu.
Wkrótce naszemu miastu przybędzie jeszcze jeden piękny, nowocześnie urządzony obiekt sportowy. Najbardziej zadowoleni z tego faktu będą sportowcy Fabryki Samochodów Ciężarowych, bowiem na Kalinowszczyźnie powstaje stadion RKS Motor. Pamiętamy ile to kłopotu z treningami mieli piłkarze tego klubu, zmuszeni do ciągłej wędrówki w poszukiwaniu wolnych terenów na zajęcia. Wszystkie te kłopoty skończą się niebawem.
Co obecnie słychać na budowie? W jakim stopniu są zaawansowane prace? Na te pytania odpowiada „Kurierowi” dyr. Inwestycyjny FSC p. Zakrzewski, który sprawuje opiekę nad budującym się stadionem: w tej chwili boisko zabezpieczone jest wałem ziemnym przed zalaniem wodą. Codziennie samochody dostarczają żużel z elektrociepłowni pod bieżnię. Trybuny pomieszczą 4 tys. widzów. Na wale zaś będzie 3 tyś. Miejsc stojących. Nowy obiekt posiadać będzie dobrą bieżnię 400-metrową, skocznie, rzutnie, boiska do koszykówki i siatkówki.
– A co z torem żużlowym?
Tor żużlowy, zgodnie z orzeczeniem GKKF został wyeliminowany z budowy.
– Czy niektóre prace wykonuje się systemem gospodarczy?
O tak. Budowę prowadzi samodzielny oddział wykonawstwa przy FSC. Stąd właśnie płyną duże oszczędności.