AZS UMCS Start II Lublin – AZS AGH Kraków 73-103

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin wysoko ulegli we własnej hali z AGH Kraków. Spotkaniem zakończyło się porażką gospodarzy 73-103. Dla podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego była to trzynasta przegrana w sezonie, trzecia domowa.

Goście niemal od początku narzucili swój styl gry. Po upływie siedmiu minut mieli już 13 oczek zaliczki (9-22). Ta utrzymywała się na takim bądź minimalnie wyższym poziomie aż do końca drugiej kwarty, po której goście wygrywali 56-40. Gospodarze nie mieli argumentów na dobrze dysponowanych rywali. Nie pomogło nawet 18 punktów Michaela Gospodarka. AZS UMCS przegrał w akademickich derbach z AGH 73:103. W szeregach rywali najskuteczniejszy był Wojciech Fraś (19).

– Z każdego meczu można wyciągnąć wnioski, ale dziś mam duże zastrzeżenia do zawodników. Wiedzieli bardzo dużo na temat rywala, ale tego nie wykorzystali. Postanowili zagrać po swojemu. AGH to drużyna z charakterem. My dzisiaj tego charakteru nie mieliśmy, a jeśli ktoś nie ma charakteru do sportu, to może powinien zająć się czymś innym – komentował na gorąco trener AZS UMCS Start II Lublin, Przemysław Łuszczewski.

Trzy dni wcześniej akademicy pokonali w Pelplinie Deckę 76-76. Lublinianie zajmują 8. miejsce w tabeli Suzuki 1. Ligi.

AZS UMCS Start II Lublin – AZS AGH Kraków 73-103 (15-25, 25-31, 16-21, 17-26)