Pływacy AZS UMCS Lublin wygrali Memoriał Henryka Kosakowskiego

W Aqua Lublin ponownie pojawili się najlepsi, polscy zawodnicy. Tym razem w ramach Memoriału Henryka Kosakowskiego. W punktacji drużynowej wygrał AZS UMCS

Dobrze zaprezentowali się nasi pływacy. Julia Adamczyk okazała się najlepsza w trzech z sześciu konkurencji, w których startowała i w klasyfikacji najlepszych zawodniczek (kategoria 10 lat i starsi) zajęła drugie miejsce jedynie za Dowgiert. Adamczyk okazała się najlepsza na 400 m stylem zmiennym. Wygrała rywalizację na tym dystansie z czasem 4:57,22 sekundy. Druga na mecie Wiktoria Samuła (także AZS UMCS) okazała się wolniejsza od klubowej koleżanki o ponad osiem sekund.

Wśród panów na trzecim miejscu w najstarszym przedziale wiekowym uplasował się Konrad Czerniak, który musiał uznać wyższość Polewki i Majchrzaka.

Zawody za niezwykle udane może też uznać trener Piotr Kasperek. Jego podopieczni wygrali klasyfikację drużynową. Akademicy uzbierali 435 punktów i o 20 „oczek” okazali się lepsi od drugiej Muszelki Warszawa. Kolejne lokaty zajmowały: Olimpia Lublin (306 pkt), Olimpijczyk 23 Lublin (268), Fala Kraśnik (234), Skarpa Lublin (180), Avia Świdnik (151), Wisła Puławy (144), IKS Konstancin (135), a pierwszą dziesiątkę zamknął Salos Cortile Kielce z dorobkiem 115 „oczek”.

Jeżeli chodzi o młodzież z naszego województwa, zadowolony może być Emil Krzykała. Zawodnik Avii Świdnik okazał się być najlepszym w klasyfikacji na najlepszego pływaka w kategorii 15-16 lat. Znalazł się też na trzecim miejscu w kategorii do 18 lat. W rywalizacji zawodniczek 10 i 11-letnich najwyżej była Anna Wilk z Fali Kraśnik. Małgorzata Gazda (Olimpijczyk 23) zajęła pierwszą miejsce w kategorii 12-13 lat, a Paulina Pastuszuk z Olimpii Lublin wygrała w kolejnym przedziale wiekowym 14-15 lat. Na pierwszym miejscu znalazła się też Ewa Osiniak z AZS UMCS (14-17 lat).