Znicz Pruszków 1:0 Motor Lublin

W meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi Motor Lublin przegrał na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:0. Bramkę dla gospodarzy w doliczonym czasie spotkania zdobył Krystian Tabara.

Początek spotkania obfitował w wiele sytuacji stykowych i walkę w środku pola. Przez pierwsze 45 minut bliżej pola karnego przeciwnika częściej bywał zespół Znicza, ale jego ataki nie doprowadziły do dogodnych sytuacji strzeleckich. W 24. minucie mocny strzał sprzed szesnastki odbił Kacper Rosa, a chwilę później uderzenie Mateusza Grudzińskiego przeszło niewiele ponad bramką Motoru. Pierwsza połowa nie przyniosła innych dobrych okazji i zakończyła się remisem 0:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się od szansy dla gospodarzy. Grudziński uderzył jednak zbyt wysoko z rzutu wolnego. W 57. minucie blisko zdobycia gola byli Motorowcy, ale strzał głową Mathieu Scalet minimalnie minął bramkę Miłosza Mleczko. Podopieczni trenera Feio coraz częściej znajdowali się pod polem karnym rywala i próbowali wyjść na prowadzenie. Parę minut później z dystansu próbował Bartosz Wolski, ale bramkarz gospodarzy odbił piłkę na rzut rożny. W 74. minucie dośrodkowanie z prawej strony boiska zamykał Mariusz Rybicki, ale piłka przeszła tuż obok słupka bramki Mleczko.

W 85. minucie Arkadiusz Najemski obejrzał drugą żółtą kartkę i Motorowcy byli zmuszeni do rozegrania końcówki meczu w „dziesiątkę”. Znicz grając z przewagą szukał zdobycia zwycięskiej bramki i niestety udało się to po długim wybiciu z linii obrony. Do sytuacji sam na sam doszedł Krystian Tabara i posłał piłkę obok Kacpra Rosy, a tym samym dał zwycięstwo zespołowi z Pruszkowa.

Stadion Znicza Pruszków, 10 listopada 2023 r., godz. 18:00

Bramki: 1:0 Krystian Tabara 90+4’

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko – Dmitro Yukhymovych, Wojciech Błyszko, Mateusz Grudziński – Marcel Krajewski (63’ Tymon Proczek), Wiktor Nowak, Krystian Pomorski, Shuma Nagamatsu, Paweł Moskwik – Szymon Krocz (76’ Yuriy Tkachuk), Jakub Wójcicki (89’ Krystian Tabara)

Motor Lublin: Kacper Rosa – Filip Wójcik (72’ Damian Sędzikowski), Przemysław Szarek, Arkadiusz Najemski, Krystian Palacz (58’ Filip Luberecki) – Piotr Ceglarz, Bartosz Wolski, Mathieu Scalet, Kamil Wojtkowski (68’ Jakub Lis), Michał Król (58’ Mariusz Rybicki) – Kacper Wełniak (68’ Dawid Kasprzyk)

Żółte kartki: Vukhymovych – M Król

Czerwone kartki: Najemski (2 x żółta kartka)