Znakomite występy reprezentantów AZS UMCS na Mistrzostwach Polski U18

27-29 lipca w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Polski U18, rozgrywane w ramach 24. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. AZS UMCS zdobył drugie miejsce w klasyfikacji punktowej i trzecie w medalowej. Lekkoatleci z Lublina stawali na podium pięciokrotnie, z czego dwa razy na najwyższym stopniu.

Złoto dla UMCS-u zdobyła Ola Kufel, która w rzucie młotem osiągnęła wynik 64,37 metra i pewnie pokonała swoje rywalki. Już pierwszą próbą zapewniła sobie zwycięstwo, osiągając 63,49 metra. Druga była Karolina Bomba (MUKS Zduńska Wola), która rzuciła o ponad 2,5 metra mniej. Na 3. pozycji uplasowała się Jolanta Klimasz (UKS Achilles Leszno).

Najwyższy stopień podium wywalczył również sztafeta żeńska z Lublina 4 x 400 metrów. Akademiczki były bezkonkurencyjne, osiągając czas 3:51.88. Drugie miejsce zajęła drużyna Victorii Stalowa Wola, a najniższy stopień podium należał do BKS-u Bydgoszcz.

Srebrne medale dla AZS UMCS Lublin zdobyli: Anna Stąsik w biegu na 400 metrów przez płotki, Weronika Muszyńska w rzucie dyskiem oraz Mikołaj Kotyra w biegu na 400 metrów.

To drugie miejsce na pewno jest sukcesem. Przed zawodami wszyscy wiedzieli, że chyba Zawisza Bydgoszcz będzie nie do ugryzienia. My wykorzystaliśmy prawie wszystkie szanse medalowe. Przy delikatnym zbiegu okoliczności mogło być lepiej, ale to dobry wynik. Padło kilka rekordów życiowych. Teraz zawodników czeka dwa lub trzy tygodnie wolnego. W drugiej połowie sierpnia już zaczną się zgrupowania, a potem starty. Najpierw odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów AZS, po nich Finał Ligi Juniorów – powiedział trener AZS UMCS Lublin, Robert Kozłowski.