Wstydu nie przyniosły, SPR Olkusz – MKS AZS UMCS 35:29

Akademiczki nie zachwycały w letnim okresie przygotowawczym, ulegając w większości spotkań, dlatego w pierwszej kolejce przeciwko mocnemu spadkowiczowi z superligi, SPR Olkusz, można było być przygotowanym na wysoką porażkę. Rzeczywiście, Monika Nóżka i spółka przegrały to spotkanie, ale pokazały się z dobrej strony i nie przyniosły wstydu.

O zwycięstwie SPR zdecydował początek meczu. Po dziesięciu minutach gospodynie wygrywały 8:2. Lublinianki w końcu wzięły się za rzucanie bramek, ale na przerwę udały się przy stanie 12:20. W drugiej połowie gra rezerw MKS Selgros wyglądała już zdecydowanie lepiej. Bardzo dobrze grała w szczególności autorka ośmiu trafień, Jagoda Lasek. To jednak było zbyt mało, żeby zdobyć choćby punkt faworyzowanemu rywalowi.

SPR Olkusz – MKS AZS UMCS 35:29 (20:12)

SPR: Knapik, Staś – Przytuła 7, Wcześniak 7, Nowak 9, Kantor 1, Zacharska 10, Zub 1, Leńczuk, Wójcicka, Chruścińska, Frączek

MKS: Gruszecka, Nóżka – Blaszka 3, Gomółka 3, Pękalska 2, Szyszkowska 7, Markowicz 3, Rossa 1, Wawrzonek 2, Lasek 8, Horbowska, Tatara, Jarosz, Wojdyło

Pozostałe wyniki: Korona Kielce – MTS Żory 26:22 * MTS Kwidzyn – Aussie Sambor Tczew 24:25 * MKS Słupia Słupsk – KPR Kobierzyce 22:21 * AZS-AWF Warszawa – SMS ZPRP Płock odbędzie się w innym terminie.

3-4 października: Żory – Płock * Kobierzyce – Warszawa * Lublin – Słupsk * Tczew – Olkusz * Kielce – Kwidzyn