VII Memoriał Zdzisława Niedzieli: TVB Start – Siarka Tarnobrzeg

Podczas odbywającego się memoriału Zdzisława Niedzieli, na hali przy al. Zygmuntowskich TBV Start podjął w meczu o 3. miejsce Siarkę Tarnobrzeg – górą z tego starcia wyszli lublinianie. Cały turniej wygrali pogromcy Startu z pierwszego meczu BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Mecz lepiej rozpoczęła Siarka. Choć to Start zdobył pierwsze punkty w meczu, to gracze z Tarnobrzegu w dalszej części przejęli inicjatywę. Pod koniec pierwszej kwarty goście wygrywali już siedmioma punktami, ale ostatecznie przed następną odsłoną lublinianie zdołali odrobić większość strat i na tablicy widniał wynik 13:15. W drugiej kwarcie dalej było wyrównanie, ale to Start zaczął być stroną przeważającą. Ostatecznie przed zmianą stron gospodarze wygrywali jednym punktem.

Po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania gra koszykarzy z Lublina mogła napawać optymizmem. Miejscowi przejęli kontrolę nad meczem, a dla ich przeciwników całkowicie zabrakło argumentów, żeby móc przeciwstawić się Startowi. Ostatecznie TBV wygrał aż 17 punktami, zajmując trzecie miejsce w memoriale.

TBV Start Lublin – Siarka Tarnobrzeg 76:59 (13:15, 16:13,26:11,21:20)