TBV Start – Polski Cukier Toruń 77:63

TBV Start Lublin zrewanżował się zespołowi z Torunia za wcześniejsze porażki w lidze oraz pucharze. Tym razem Lublinianie pewnie pokonali toruńskich koszykarzy 77:69.

Początek był wyrównany. Pod koniec pierwszej kwarty inicjatywę zaczęli przejmować goście. Na początku drugiej kwarty ekipa z Torunia miała już 8 punktów przewagi nad Lublinem. Czerwono-czarni zaczęli jednak powoli odrabiać straty, a po zakończeniu pierwszej połowy schodzili do szatni, prowadząc nawet 33:31.

W trzeciej i czwartek kwarcie postawa Lublinian była godna pochwały. TBV Start grał niezwykle solidnie w obronie i wykorzystywał straty przeciwników oraz kreował ciekawe akcje. Wyróżnić należy Chavaugna Lewisa, który był autorem 15. punktów dla drużyny z Lublina. Start wywalczył przewagę kilkunastu punktów i nie pozwolił zmniejszyć jej aż do ostatniego gwizdka.

TBV Start Lublin – Polski Cukier Toruń 77:63 (14:19, 19:12, 27:11, 17:21)