TBV Start Lublin w półfinałach pucharu Polski

Lubelscy koszykarze na czele z młodym Bartłomiejem Pelczarem awansowali do półfinałów pucharu Polski. Wygrali dwa z trzech spotkań, co daje im możliwość dalszej gry w tym turnieju.

W pierwszym meczu czerwono-czarni zmierzyli się z gospodarzami – Eneą Novum/Astoria Bydgoszcz. Pierwsza kwarta należała zdecydowanie do Lublinian – wygrali ją 21:12. Do połowy spotkania wszystko było pod kontrolą koszykarzy Startu. W trzeciej kwarcie gospodarze  zaczęli odrabiać straty, a w ostatniej odsłonie wyszli nawet na prowadzenie. Start okazał się jednak drużyną odporniejszą psychicznie i pokazał ogromną waleczność, finalnie zwyciężając 71:69.

Drugi mecz to całkowita deklasacja lubelskiej drużyny. Legia Warszawa rozbiła Start aż 58:103. Aby grać dalej, podopieczni Marka Zielińskiego musieli wygrać z UKS Trójeczką Olsztyn. Mecz był niezwykle wyrównany i dopiero w samej końcówce Lublinianie zdołali wejść w odpowiedni rytm i zdobyć przewagę nad przeciwnikiem. Niezwykle udany występ z drużyną z Olsztyna zaliczył Bartłomiej Pelczara, który zdobył 36 punktów. Nie był to żaden przebłysk, gdyż 17-latek średnio zdobywał około 24 punktów na mecz. Awans do półfinałów wywalczył Start oraz Legia.

MKS Start SA Lublin – Enea Novum/Astoria Bydgoszcz 71:69 (21:12, 17:15, 18:28, 15:14)

Legia Warszawa – MKS Start SA Lublin 103:58 (29:15, 24:12, 21:12, 29:19)

MKS Start SA Lublin – UKS Trójeczka Olsztyn 89:67 (27:23, 18:13, 19:18, 25:13)