TBV Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański 96:75

Kilka dni temu TBV Start Lublin przegrał po trzech dogrywkach z Anwilem Włocławek. Dziś lublinianie nie pozostawili złudzeń i ponad 20  punktami pokonali Polpharmę Starogard Gdański.

Pierwsza kwarta wskazywała na zacięty mecz. Obie drużyny nie potrafiły zdominować rywala i zdobyć znacznej przewagi. Końcówka pierwszej odsłony należała jednak do gospodarzy, którzy zeszli do szatni z 5 punktami przewagi. Druga część gry to dominacja podopiecznych Davida Dedka, którzy bezlitośnie wykorzystywali słabości rywali i przed zmianą stron zapewnili sobie 16 punktów przewagi nad rywalem. W trzeciej kwarcie było już pewne, że przy tak znacznej przewadze punktowej miejscowych, ciężko będzie o sensacje. Do końca spotkania Start kontrolował cały przebieg gry i zakończył mecz pokaźnym zwycięstwem.

TBV Start Lublin – Polpharma Starogard Gdański 96:75 (26:21, 21:10, 29:18, 20:26)