TBV Start Lublin pokonuje Miasto Szkła Krosno

Koszykarze z Lublina byli zdecydowanie podrażnieni przegraną z Legią Warszawa na inaugurację rozgrywek. W wyjazdowym spotkaniu swoją sportową złość wyładowali na koszykarzach z Krosna i pokonali miejscowych 73:87.

Lublinianie grali w osłabieniu bez Marcina Dutkiewicza, ale mimo to liczyli na ogranie Krosna, które nie należy do ligowej czołówki. Pierwsza kwarta nie wskazywała na przełamanie lublinian, Krosno dominowała i wygrało tę odsłonę aż 9. punktami. W drugiej kwarcie TBV poprawił obronę i ostudził zapędy gospodarzy. Po zakończeniu pierwszej połowy to podopieczni Davida Dedka schodzili jako zwycięzcy.

W trzeciej kwarcie oba zespoły grały bardziej zachowawczo i przed finalną odsłoną był remi 61:61. Ostatnia część gry należała jednak bezapelacyjnie do Lublina. Czerwono-czarni zdominowali całkowicie rywala i błyskawicznie powiększali przewagę punktową. Wspaniałe zawody rozegrał Washington i Borowski – obaj zdobyli po 18 punktów i grali główne skrzypce w ofensywie przyjezdnych.

Miasto Szkła Krosno – TBV Start Lublin 73:87 (24:15, 17:27, 20:19, 12:26)