TBV Start Lublin kończy swoją przygodę w Pucharze Polski

W piątkowym spotkaniu koszykarze z Lublina ulegli Polskiemu Cukrowi Toruń i odpadli tym samym na etapie ćwierćfinału Pucharu Polski.

Początek spotkania nie był dobry dla graczy z Lublina. Mimo zdobycia pierwszych punktów, następnie Lublinianie stracili ich aż 12. Największym problemem była zdecydowanie słaba celność. Chavaughn Lewis poprawił nieco sytuację punktową Startu, ale i tak nie pozwoliło to na korzystny wynik po pierwszej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 11:19 dla ekipy z Torunia. Kolejna odsłona pozwoliła nieco na podgonienie wyniku. Lublin po zakończeniu pierwszej połowy miał 6 punktów straty do gości.

Na początku trzeciej kwarty do remisu mógł doprowadzić Uros Mirković, ale niestety trafił tylko jeden z dwóch rzutów wolnych. Następnie Polski Cukier Toruń przeszedł do ofensywy i znów odskoczył gospodarzom na bezpieczną odległość. Podobny obraz meczu zachował się do końca spotkania. Kiedy tylko Start zbliżał się do wyrównania stanu punktowego gry, drużyna z Torunia odpowiadała serią trafionych rzutów i ponownie odskakiwała Lublinianom. Porażka zakończyła przygodę TBV Startu Lublin w Pucharze Polski na etapie ćwierćfinału.

Polski Cukier Toruń – TBV Start Lublin 83:71 (19:11, 17:19, 23:21, 24:20)