Stelmet BC Zielona Góra – TBV Start Lublin 86:75

Koszykarze TBV Startu przegrali na wyjeździe ze Stelmetem 75:86. Wynik mógł być znacznie wyższy, lecz przyjezdni w ostatniej kwarcie nieco zniwelowali rozmiary porażki.

W sobotnim spotkaniu tylko pierwsza odsłona była w miarę wyrównana, w której oba zespoły zdobyły po 18 punktów. Kolejne minuty to co raz większa przewaga zielonogórzan. Drużyna trenera Davida Dedka nie potrafiła utrzymać tak wysokiego tempa utytułowanego rywala i przegrała kolejne części spotkania 17:25 i 28:12. Kiedy wszystko było już niemal jasne gospodarze nieco zwolnili grę i TBV Start wygrał ostatnią kwartę 28:15. W szeregach lublinian dobrze zaprezentował się Nick Covington, który rzucił 15 punktów. Kellog w sobotę uzbierał 10 „oczek”.

Stelmet BC Zielona Góra – TBV Start Lublin 86:75 (18:18, 25:17, 28:12, 15:28)

Stelmet: Vladimir Dragicević 13, Łukasz Koszarek 13, Nemanja Djurisić 13, Armani Moore 11, Jarosław Mokros 9, Thomas Kelati 8, Karol Gruszecki 7, Filip Matczak 6, Adam Hrycaniuk 4, James Florence 2, Kamil Zywert 0, Jakub Der 0.

Start: Nick Covington 15, Nick Kellogg 10, Doug Wiggins 9, Jakub Dłoniak 8, Łukasz Bonarek 7, Michał Jankowski 6, Jarosław Trojan 5, Stefan Balmazović 5, Mateusz Dziemba 4, Bartosz Ciechociński 4, Jason Boone 2, Paweł Kowalski 0.