Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:2 (1:1)

Mistrzynie Polski wygrały 64:58. Pszczółka o awans powalczy w Krakowie.

Początek spotkania należał do zespołu z Krakowa, który szybko wyszedł na prowadzenie 6:0. Lubliniankom zupełnie nie układała się gra w ataku, gdyż nie potrafiły wykorzystać kilka rzutów zgry oraz czterech rzutów osobistych. Mimo to dobra gra w obronie sprawiła, że po pierwszej kwarcie gospodynie wygrywały 15:14.

Druga kwartę od trójki ropoczęła Kateryna Dorogobuzowa. Kolejna akcja, tym razem Ugoki sprawiła, że było 20:16, lecz Wisła dzięki trójce Meighan Simmons złapała kontakt.

Kolejne minuty to z kolei zła gra Pszczółek. Wisła szybko skorzystała na tym i prowadziła 28:20. Ostatecznie kwarta skończyła się cztery punktowym prowadzeniem Wisły.

Dwie ostatnie kwarty to kotrola wydarzeń boiskowych przez Wisłę. Ostatecznie Krakowianki wygrały 64:58 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny będzie piąty mecz.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – Wisła Can-Pack Kraków 58:64 (15:14, 9:14, 12:15, 22:21)

Pszczółka: Dorogobuzowa 18, Ugoka 17 (12 zb), Owczarzak 12, Boyd 9, Dobrowolska 2, Jujka 0, M. Mistygacz 0, D. Mistygacz 0.

Wisła: Ben Abdelkader 19, Ygueravide 13, Simmons 12, Morrison 7, Kobryn 4, Gidden 4, Pop 3, Ziętara 2, Szott-Hejmej 0.

Stan rywalizacji: 2:2.