Sparing: Motor Lublin – Resovią Rzeszów 5-1

Motor Lublin wygrał 5-1 z Resovią Rzeszów w pierwszym tegorocznym meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego do zmagań w rundzie wiosennej rozgrywek eWinner 2 Ligi. Bramki zdobyli Piotr Ceglarz, Piotr Kusiński, jedną dołożył tradycyjnie już Rafał Król, a aż dwa trafienia zanotował zawodnik testowany, ustalając ostateczny wynik pojedynku.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia Motorowców, bo już w 3 minucie rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Ceglarz. Resovia od początku szukała swoich szans zarówno w strzałach z dystansu wypożyczonego z Rakowa Częstochowa Portugalczyka Pedro Vieiry, jak i w konstruowaniu akcji na naszej połowie, ale były to próby nieudane. W 30 minucie, po faulu Bartosza Zbiciaka goście strzałem z rzutu karnego ustalili wynik spotkania na 1-1 po pierwszych 45 minutach, jednak był to ostatni optymistyczny akcent meczu dla 1ligowców z Rzeszowa.

Na drugą połowę trener Goncalo Feio desygnował do gry zmienioną wyjściową 11. Już 5 minut po wznowieniu, bramka Piotra Kusińskiego wyprowadza Motor na prowadzenie. Bardzo dobry występ notował wprowadzony w 2 połowie zawodnik testowany na pozycji napastnika oraz Filip Luberecki, nowo pozyskany 17 latek, który uważany jest za wielki talent piłki młodzieżowej na pozycji lewego obrońcy w Polsce. Kolejne bramki dla Motoru padały kolejno w 75 (zawodnik testowany, asysta Michała Króla), 79 (Rafał Król, asysta Piotr Kusiński) i 86 minucie (z.testowany, asysta ponownie Michał Król). Ostatnie trafienie ustaliło wynik meczu na 5-1, pieczętując bezdyskusyjne zwycięstwo Motoru Lublin z wyżej notowanym rywalem.

Kolejne starcia kontrolne Motorowców już w najbliższą sobotę, 21 stycznia, kiedy to tego samego dnia zmierzymy się z drużynami KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i ekstraklasową Jagiellonią Białystok.

Motor Lublin – Resovia Rzeszów 5-1 (1-1)

Bramki: 3’ Ceglarz, 50’ Kusiński, 75’ z.testowany, 79’ R.Król, 86’ z.testowany

Motor I połowa:  Budziłek – zawodnik testowany, Szarek, Zbiciak, Staszak, Gąsior, Rybicki, Złomańczuk, Ceglarz, Lis, Szuta

Motor II połowa: Budziłek – Rudol, Cichocki, Najemski, zawodnik testowany, Reiman, Kusiński, M. Król, R. Król, Luberecki, zawodnik testowany

Źródło: Motor Lublin